W pierwszej połowie czerwca Helikon po raz kolejny zorganizował spotkania dla Pośredników kredytowych i Agentów zrzeszonych w ramach swojej sieci sprzedaży. Szkolenia odbyły się w 6 miastach w Polsce, a oprócz oficjalnych szkoleń nie zabrakło także innych atrakcji. W spotkaniach uczestniczyło ponad 500 Pośredników kredytowych i Agentów w 6 największych miastach – Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach oraz Wrocławiu.

Ciekawa, urozmaicona Agenda spotkania

Jak co roku Helikon zadbał o to, aby szkolenia miały urozmaicony zakres merytoryczny. Szkolenia rozpoczynały się wystąpieniem Makroregionalnej Dyrektor Sprzedaży Helikon Anety Lubienieckiej dotyczącym oferty bankowej Helikon. Aneta podeszła jednak do tematu kreatywnie i opowiedziała nie tylko o tym co mają do zaoferowania banki, ale także pokazała jak czytać raporty Biura Informacji Kredytowej u Klienta, który wnioskuje o finansowanie w Banku. Pozostając przy temacie oferty bankowej, na drugi blok zaprosiliśmy przedstawicieli Alior Bank. W okresie ostatnich kilku miesięcy Helikon sp. z o.o. prowadził wspólnie z Alior Bank prace integracyjne. Integracja została zakończona z sukcesem w czerwcu 2019 roku, co spowodowało, że Helikon stał się jedną z czterech firm pośrednictwa kredytowego w Polsce, które są zintegrowane z Alior Bank. Podczas szkolenia, Panowie Przemysław Dynus oraz Jarosław Otka wspólnie z Urszulą Sokół, która jest odpowiedzialna za produkty bankowe w Helikon, opowiedzieli o ofercie Alior Bank oraz pokazali w systemie sprzedażowym Helikon efekty prac integracyjnych. Cześć produktową spotkania zakończyliśmy wystąpieniem przedstawicieli 5 firma pozabankowych – Euroloan, Rapida, Aasa, LoanMe oraz SuperGrosz.

Temat główny spotkania

Ostatni temat, to zarazem myśl przewodnia cyklu Akademia Helikon 2019. Marketing cyfrowy, czyli jak Helikon przygotował swoich Agentów do pozyskania i obsługi Klienta w Internecie – pod tym tematem kryła się prezentacja narzędzi, nad którymi Helikon pracował przez ostatnie kilka miesięcy. Wojciech Zieliński z Centrali Helikon zaprezentował wnioskomat.com – unikalne narzędzie webowe, które łączy to co najlepsze z rynku on-line, z tym co najlepsze w off-line, pokazując, że z jednej strony coraz więcej Klientów poszukuje finansowania w Internecie, ale z drugiej cały czas Klienci cenią sobie wiedzę, doświadczenie i szerokie spojrzenie Pośrednika i Agenta kredytowego. Wnioskomat.com jest zatem odpowiedzią na te zapotrzebowanie. Daje Klientowi możliwość wypełniania wniosku on-line, otrzymania ofert na swoim profilu we wnioskomat.com, ale przy równoczesnym wsparciu Agenta w procesie zakończenia wnioskowania. Klient zatem nie zostaje sam z wyborem, a Agent otrzymuje w systemie sprzedażowym Helikon Klienta z wypełnionym wnioskiem i decyzją kredytową.

Nowa konwencja spotkania

W tym roku byliśmy świadkiem zmiany konwencji spotkania. Dotychczas Agentów gościliśmy na spotkaniach typowo konferencyjnych. W tej edycji postanowiliśmy wykorzystać ładną pogodę i po każdym szkoleniu zorganizowaliśmy grilla dla naszych Gości. Nowa konwencja spotkała się z dużym entuzjazmem, a część Pośredników i Agentów zrzeszonych w ramach sieci Helikon pozostało z nami do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy w przyszłym roku.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.