Flexidea – faktoring dla przedsiębiorców

Faktoring Flexidea dla przedsiębiorców jest bardzo korzystną ofertą, dostępną teraz na rynku we współpracy z Helikon Sp. z o.o. Cały proces odbywa się na drodze online, co stanowi bardzo wygodny i szybki sposób dla klienta. Dodatkowa oszczędność czasu wynika z faktu, że faktor uprościł całą procedurę, która teraz odbywa się bez zbędnych formalności. Dzięki faktoringowi Flexidea można finansować faktury do kwoty 2 000 000 zł, a środki pieniężne mogą znaleźć się na koncie przedsiębiorcy nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Usługa świadczona przez firmę Flexidea pozwoli utrzymać Twojej firmie dobrą kondycję finansową, nawet gdyby Twój kontrahent znacznie spóźniał się z płatnościami.

Kwota faktoringu2 000 - 2 000 000 zł
Termin płatności1 - 4 miesięcy
Prowizja za dzieńod 0,03 %

Zalety

 • Faktor nie wymaga przesyłania dokumentów finansowych,
 • kwota finansowania nawet do 2 000 000 zł,
 • szybki proces online,
 • ryzyko faktoringowe oparte na kontrahencie,
 • możliwe finansowanie zagranicznych kontrahentów
 • brak zabezpieczeń np. weksel
 • finansowanie dla kontrahentów z całej UE
 • finansowanie możliwe w walucie EUR/PLN
 • Możliwe finansowanie również dla start-upów

Wady

 • brak finansowania kontrahentów prowadzących JDG,
 • staż firmy kontrahenta musi wynosić min. 2 lata.

Faktoring Flexidea – na czym to polega?

Przedsiębiorcy rozliczający się ze swoimi kontrahentami mogą momentami borykać się z brakiem regulacji swoich należności. Flexidea opłaci faktury z odroczonym terminem płatności, dzięki właściciel firmy nie musi się obawiać o utratę płynności finansowej. Wystarczy, że przejdziesz pomyślnie proces rejestracji i przekażesz swoje faktury do spłaty. Flexidea sfinansuje faktury opiewające na kwotę od 100 zł do 2 000 000 zł. W zależności od Twojego wyboru termin płatności wyniesie od 14 do 120 dni. Warto też dodać, że klient płaci prowizję tylko i wyłącznie za sfinansowane faktury.

Nie musisz przedstawiać dokumentów finansowych

We Flexidea nie wymagamy dokumentów finansowych do klienta. Z całą pewnością pozwala to przyspieszyć proces. Jest to kwestia bardzo ważna zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy bardzo szybko potrzebują pieniędzy w faktury, lecz ich kontrahent się spóźnia ze spłatą. Gdyby musieli martwić się większymi wymogami formalnymi, poświęcaliby na to dodatkowy czas. Natomiast we Flexidea wszystko odbywa się bez zbędnej papierowej dokumentacji w procesie online, co jest również bardzo wygodne dla klienta.

Dla kogo przeznaczony jest faktoring Flexidea?

Generalnie rzecz biorąc faktoring Flexidea przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Faktor przedstawia pewne warunki, które musi spełnić jego klient, a także kontrahent. W przypadku klienta warunki te wyglądają następująco:
• dopuszczalna jest każda forma prawna prowadzenia działalności,
• nie trzeba wykazywać wysokości obrotów rocznych,
• finansowanie jest dostępne dla klientów, którzy dopiero co weszli na rynek.
Jeśli zaś chodzi o kontrahentów, to wymogi prezentują się następująco:
• dopuszczalna jest każda forma prawna prowadzenia działalności oprócz jednoosobowej działalności gospodarczej,
• obroty roczne muszą wynosić minimum 4 000 000 zł,
• kontrahent musi działać na rynku od co najmniej 2 lat.
Po spełnieniu tych warunków zarówno ze strony przedsiębiorcy jak i kontrahenta będzie możliwe finansowanie faktur.

Co potrzeba, aby skorzystać z faktoringu Flexidea?

Cały proces odbywa się online, o czym już wspomnieliśmy. Aby do niego przystąpić należy najpierw spełnić wszystkie warunku opisane powyżej. Firma nie stawia przed klientem żadnych dodatkowych wymogów na wstępie. Dzięki temu można od razu przystąpić do procedury, którą opisaliśmy poniżej.

Rejestracja klienta

Rejestracja jest pierwszym i niezbędnym krokiem do tego, aby zacząć korzystać z usług faktoringowych Flexidea. Klient powinien przygotować następujące informacje:
• imię i nazwisko,
• adres e-mail,
• numer telefonu,
• numer NIP,
• pełna nazwa firmy,
• numer PESEL,
• numer dowodu osobistego / numer paszportu,
• termin ważności dowodu osobistego / termin ważności paszportu.
Powyższe dane posłużą nie tylko do identyfikacji firmy oraz samego przedsiębiorcy, ale też do wymiany korespondencji.

Weryfikacja klienta oraz wysyłka pierwszej faktury

W kolejnym kroku przedsiębiorca powinien potwierdzić swój adres e-mail oraz numer telefonu. Kiedy to się uda, klient będzie mógł przesłać do systemu swoją pierwszą fakturę, którą chce sfinansować. Oczywiście ważne jest tutaj udokumentowanie, że dana faktura faktycznie została wystawiona, a także trzeba przygotować informacje o dokumencie, taka jak numer faktury, widniejąca na niej kwota do zapłaty, data wystawienia dokumentu czy termin płatności.

Podpisanie umowy z Flexidea

Umowy z Flexidea podpisywane są zawsze wtedy, kiedy wszystkie wymogi zostały spełnione ze strony klientów. Odbywa się to także drogą online, nie trzeba więc drukować dokumentów, podpisywać ich ręczenie i dostarczać do siedziby firmy. Kiedy już dojdzie do podpisania umowy, to nie pozostaje nam nic innego jak czekać na sfinansowanie faktury.

Faktoring Flexidea – czy to się opłaca?

Wśród wielu ofert dostępnych na rynku oferta Flexidea zasługuje na szczególną uwagę. Prawdziwy faktoring polega zawsze na skutecznym finansowaniu przedsiębiorcy zwłaszcza jeśli dotyczy to niezapłaconych faktur, na których widnienie dłuższy termin płatności – a Flexidea idealnie wykonuje tę usługę. Wielokrotnie już podkreślaliśmy, że Flexidea nie wymaga dokumentów finansowych od klienta, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Co jeszcze warto wiedzieć o faktoringu Flexidea?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to być możesz masz już doświadczenie, kiedy to długo czekałeś aż kontrahent opłaci fakturę i przez to zaczęły się pojawiać problemy finansowe. Faktoring Flexidea jest na tyle skuteczny, że pomaga on nie tylko poradzić sobie z utratą płynności w firmie. Dzięki tej usłudze będziesz w stanie zapobiec utracie płynności, a tym będziesz w stanie zwiększyć konkurencyjność Twojego przedsiębiorstwa.

Sylwetka faktora

Flexidea Polska Sp. z o.o. to firma z siedzibą w Warszawie przy ul. Ogrodowej 58. Dzięki sprawnemu procesowi online zyskuje coraz więcej zadowolonych klientów. Obecnie prowadzi współpracę w zakresie świadczenia usług faktoringowych z brokerem finansowym Helikon Sp. z o.o. Usługi firmy Flexidea są wspierane przez dotacje z Unii Europejskiej w ramach programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju