Fundusz Mikro z pożyczkami gotówkowymi dla firm jest od tego tygodnia w ofercie Ogólnopolskiej Sieci Pośrednictwa Finansowego Helikon. Przedsiębiorcy to potężna grupa klientów, która potrzebuje stałego dostępu do finansowania, aby ich firmy mogły funkcjonować i dynamicznie się rozwijać. Nie wszyscy właściciele firm, a jest ich w Polsce ponad 1 800 000, z czego 97% stanowią mikro oraz małe i średnie firmy, mają łatwy dostęp do kapitału. Z wielu powodów banki nie chcą finansować mikroprzedsiębiorstw. Właśnie dla takich firm jest oferta pożyczek Funduszu Mikro.

  1. Czy jako pośrednicy mieliście sytuację, że bank odmówił klientowi udzielenia kredytu z powodu braku zdolności kredytowej? Z pewnością nie raz!
  2. Czy byliście w sytuacji, gdy bank odmówił udzielenia kredytu Waszemu klientowi z powodu opóźnień w spłacaniu jego poprzedniego kredytu? Na pewno TAK!
  3. Czy spotkaliście się z odmową udzielenia kredytu ze strony banku z powodu sytuacji finansowo-gospodarczej klienta? Na pewno TAK!

Odmowa z banku może oznaczać zamknięcie lub likwidację firmy klienta, który z różnych powodów znalazł się w trudnym położeniu. Co wówczas może zrobić pośrednik kredytowy, aby pomóc ratować firmę klienta? Gdzie może szukać dla niego finansowania? Właśnie w Funduszu Mikro!

Fundusz Mikro posiada w swojej ofercie pożyczki gotówkowe dla firm, zarówno bez zabezpieczeń – produkty, gdzie decyzję podejmowane są na podstawie analizy dokumentów finansowych oraz pożyczki na wyższe kwoty z zabezpieczeniem hipotecznym.

Mocne strony Funduszu Mikro to elastyczne podejście do sytuacji finansowej, w której znajduje się klient. W biznesie liczy się również szybkość działania, dlatego pożyczki udzielane są w 3 dni, również pod zabezpieczanie hipoteczne. Jednym z największych problemów w mikro i małych firmach są zaległości w ZUS i US. Środki z pożyczki Funduszu Mikro mogą zostać przeznaczone na spłatę właśnie tych zaległości.

Tak, jak banki zwykle nie akceptują dalszego miejsca w Księgach Wieczystych – w rachubę wchodzi tylko miejsce nr 1, tak Fundusz Mikro przy ustanawianiu zabezpieczenia na hipotece akceptuje również miejsce nr 2. Może zabezpieczać się również na kilku nieruchomościach, co instytucje bankowe robią bardzo niechętnie. Fundusz Mikro daje możliwość karencji w spłacie kapitału pożyczki na maksymalny okres 3 miesięcy. Jeśli klient będzie miał bardzo dobrą kondycję finansową i spłaci pożyczkę wcześniej niż zakłada to harmonogram spłaty pożyczki, wówczas Fundusz Mikro zwraca koszt ubezpieczenia za niewykorzystany okres.

Obecnie oferta Funduszu Mikro obejmuje pożyczki:

Pożyczka Wiarygodny Partner – pożyczka bez badania zdolności kredytowej, udzielana do wysokości 20% kwoty zaciągniętego maksymalnie 6 miesięcy wcześniej kredytu bankowego do kwoty 50 000 zł. Ciekawy produkt dla klientów, którzy potrzebują środków,  a wykorzystali już posiadaną „bankową zdolność kredytową”, nie mają ochoty kolejny raz przechodzić przez skomplikowaną procedurę w banku lub brakuje im środków na dokończenie inwestycji. Wystarczy terminowo spłacać kredyt bankowy i można ubiegać się o Pożyczkę Wiarygodny Partner Funduszu Mikro.

Nowa Mikropożyczka 15, 25, 50 – pożyczka bez zabezpieczeń, na kwoty od 10 000 do 50 000 zł, spłata w okresach do 24 – 48 miesięcy (w zależności od kwoty).

Nowa Mikropożyczka 70 i Mikropożyczka 100 – pożyczki pod zabezpieczenia hipoteczne, w kwotach od 50 000 do 100 000 zł, spłata w okresach do 48 – 60 miesięcy (w zależności od kwoty).

Pożyczka Hipoteczna 200 000 zł – skierowana do klientów w lepszej kondycji finansowej, szukających pożyczki o niższych kosztach i mających większe zapotrzebowanie na kapitał w swojej firmie.

Pożyczka dla rolników – produktem finansowym dla osób prowadzących działalność rolniczą, w tym produkcję zbóż, sadowniczą hodowlaną lub działy specjalne produkcji rolnej (produkcja pieczarek, boczniaka, pomidorów, uprawa kwiatów itd. jest Pożyczka AGRO. To pożyczka z okresem spłaty do 12 miesięcy, gdzie spłata rat kapitałowo-odsetkowych dopasowana jest do sezonowości przychodów rolników. Produkt finansowy daje możliwość skorzystania z maksymalnego okresu 6 miesięcy karencji w spłacie kapitału pożyczki – w tym czasie klient płaci tylko raty odsetkowe.

Na koniec warto pamiętać o tym, że Fundusz Mikro deklaruje stałe poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla swoich klientów. Oferta Funduszu Mikro powstała jako alternatywa na produkty bankowe dla tych klientów, którzy nie mogą lub nie chcą skorzystać z oferty banków uniwersalnych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.