O nas

Poznaj nas bliżej – Helikon to przede wszystkim ludzie

Kim jesteśmy, co robimy?

Nasza historia ma swój początek w 2002 roku, czyli nieprzerwanie od ponad 20 lat pracujemy nad rozwojem rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Zapewniamy naszym Partnerom i pośrednikom finansowym wszystko, czego potrzebują, aby mogli skutecznie realizować cele klientów zarówno indywidualnych jak i firmowych. Tworzymy mieszankę wiedzy, umiejętności i kompetencji zdobytych w bankach, firmach pożyczkowych oraz w firmach z obszaru fin-tech. Znamy doskonale specyfikę pracy i wyzwania jakim musi sprostać doradca kredytowy. Naszym głównym zadaniem jako brokera finansowego jest systematyczna rozbudowa oferty oraz sieci niezależnych pośredników kredytowych, którzy poprzez współpracę z nami, łączą banki i instytucje pozabankowe z ich klientami. Jedno miejsce, wiele rozwiązań!

Doskonale też rozumiemy to, w jaki sposób niezależne doradztwo finansowe pomaga w dążeniu do tego, co jest ważne dla klienta. Rynek finansów osobistych, nie mógłby działać bez kluczowych elementów, bezpośredniego kontaktu z klientem i znajomości lokalnego rynku finansów. Dzięki tym relacjom oraz informacji zwrotnej, jesteśmy w stanie na bieżąco dostosowywać ofertę do zmieniających się wymagań klientów oraz tworzyć nowoczesne narzędzia potrzebne pośrednikom finansowym w ich codziennej pracy z klientami. Realizujemy strategię odpowiedzialnego i bezpiecznego biznesu!

20+

Lat Doświadczenia

o nas

Jesteśmy kreatywną firmą nastawioną na innowacje i nawiązywanie długotrwałych relacji biznesowych.

Ponad 2 000 stale współpracujących pośredników kredytowych w placówkach na terenie całego kraju, największe banki i instytucje pozabankowe w ofercie, nowoczesne rozwiązania i narzędzia IT, to coś co nas wyróżnia. W dzisiejszych czasach sektor finansowy wymaga od nas stałego rozwoju i oferowania coraz to lepszych i coraz to bardziej nowatorskich rozwiązań finansowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wykorzystujemy nowoczesne technologie informatyczne w ściśle określonym celu: przyspieszamy, ulepszamy, udostępniamy na szerszą skalę przy jednoczesnym obniżaniu kosztów działalności usług finansowych. Minimalizujemy udział obsługi w stacjonarnych placówkach oraz face to face na rzecz obsługi zdalnej oraz online. Działamy kompleksowo, nasze projekty są owocem pasji oraz zaangażowania całej firmy.

2010

System Sprzedaży ekspresowykredyt.pl

2015

Akademia Helikon

2017

Platforma online www.wnioskomat.com

1

Wsparcie

Wsparcie na każdym etapie współpracy. Konsekwencja w działaniu, utrzymywanie pozytywnego myślenia – zorientowanego na rozwiązanie każdego problemu – jest naszym sekretnym sposobem pokonywania nawet największych wyzwań w biznesie. Dodajemy nowe funkcjonalności i narzędzia oraz wprowadzamy ulepszenia, ułatwiające pracę oraz wspierające rozwój Twojego biznesu.

2

Współpraca

Współpraca to coś więcej niż tylko zebranie się w celu stworzenia czegoś nowego. „Razem” oznacza zaufanie do wiedzy i doświadczenia innych, a przez to pokonywanie wszelkich wyzwań i trudności. Wspólnie tworzymy nową jakość bezpiecznego rynku pośrednictwa finansowego w Polsce.

3

Zaufanie

Trudno określić ilościowo, jak ważne dla firmy jest zaufanie. Zawsze postępujemy uczciwie wobec naszych Partnerów, współpracowników i klientów. Zaufanie jest naturalnym rezultatem tysięcy drobnych działań, słów, myśli i intencji, wypracowanym na przestrzeni lat.

4

Synergia

Nie jest łatwo rozwijać się samemu. Aby stworzyć Helikon musieliśmy działać wspólnie z naszymi Partnerami. Bez wsparcia, współpracy oraz zaufania, nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj. Razem osiągamy więcej, niż gdybyśmy działali osobno!

Nasza historia

Nasz Zespół

Jako zaufany broker kredytów i pożyczek jesteśmy przygotowani do szybkiego odpowiadania na trudne pytania. Naszą firmę tworzą doświadczeni eksperci, doskonale znający realia rynku finansowego oraz przepisów jakie nim rządzą. Każdy szczebel naszej organizacji jest zaangażowany w pomaganie pośrednikom finansowym na każdym etapie procesowania umowy kredytowej. Nad sprawną obsługą naszej sieci sprzedaży czuwa zespół specjalistów, służących wsparciem merytorycznym i pomocą techniczną. Łączymy zasoby organizacyjne, doświadczenie a także systemowe działania pozwalające razem osiągnąć znacznie więcej.  Pomagamy rozwijać się naszym Agentom kredytowym i Partnerom dostarczającym produkty finansowe. Dbamy również o własny rozwój, dlatego stale udoskonalamy nasze rozwiązania informatyczne i tworzymy nowe narzędzia ułatwiające obsługę procesu kredytowego.

Dariusz Rzepka

Dariusz Rzepka

Prezes Zarządu, Współwłaściciel

CEO

Krzysztof Rzepka

Krzysztof Rzepka

Współwłaściciel

COO

Agnieszka Kłak

Agnieszka Kłak

Kierownik Działu Rozwoju Sieci Sprzedaży

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

    * Pola wymagane.

    polski fundusz rozwoju