Pasjonuje Cię rynek finansowy? Lubisz pracę z Klientem? Czujesz satysfakcję, za każdym razem jak zrealizujesz potrzebę swojego Klienta? Jeśli na wszystkie lub większość tych pytań odpowiedziałeś twierdząco mamy dla Ciebie świetną informację – powinieneś zostać Doradcą Finansowym.

Rola Doradcy

Doradca finansowy, zwany również często Agentem lub Pośrednikiem finansowym to zawód związany z dużą odpowiedzialnością. W rolę Doradcy/Agenta/Pośrednika finansowego wpisana jest pomoc Klientom w zakresie doboru produktów finansowych. Brzmi prosto, ale proste nie jest. Doradca musi bowiem posiadać nie tylko szeroką wiedzę o produktach finansowych, ale również znać dobrze wszelkie niuanse związane z rynkiem finansowym. Co więcej, aby dobrze dobrać produkt pod profil Klienta musi również posiadać cechy analityczne. Dobór ten bowiem wymaga analizy profilu scoringu Klienta przez pryzmat jego oczekiwań i celów, które chce zrealizować. Inne zatem produkty zaoferuje Doradca/Agent/Pośrednik finansowy Klientowi, który chce zakupić dom lub mieszkanie w kredycie pod zastaw nieruchomości, inne produkty zaoferuje Klientowi, który prowadzi firmę i potrzebuje kapitału obrotowego, a inne produkty zaoferuje emerytowi, który potrzebuje szybko pieniędzy na zakup prezentu na komunię swojego wnuka.

Gdzie szukać niezbędnej wiedzy

Wiedza, umiejętności i kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu Doradcy/Agenta/Pośrednika finansowego można oczywiście nabyć – zarówno przez naukę jak i doświadczenie. Helikon zawsze wspierał młodych przedsiębiorców, którzy chcieli stawiać pierwsze kroki na rynku finansowym oferując swoje wsparcie merytoryczne, systemowe oraz wiedzę i doświadczenie swoją i swoich pracowników. Teraz jednak pragniemy przedstawić Państwu coś więcej – projekt „Helikon Akademia – kompleksowy program kursów dla profesjonalnych doradców kredytowych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 a jego celem jest nabycie przez 250 uczestników, pełnoletnich mieszkańców województwa śląskiego kompetencji do wykonywania zawodu pośrednika finansowego. Każdy uczestnik projektu otrzyma niezbędne wsparcie – 112 godzin szkoleń zakończonych egzaminem. Dla najlepszych przewidziana jest możliwość przystąpienia do egzaminu Komisji Nadzoru Finansowego i uzyskania kwalifikacji do pośredniczenia w zakresie kredytów hipotecznych.

Kiedy rusza projekt?

Pierwsze grupy ruszają już we wrześniu 2018 roku. Projekt zakłada przeszkolenie łącznie 25 grup w okresie do 30 czerwca 2019 roku. Pozostały jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami pod adresem https://helikon.net.pl/helikon-akademia-kompleksowy-program-kursow-dla-profesjonalnych-doradcow-kredytowych/.

Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.