Alior Bank – kredyt gotówkowy

Alior Oferta Standardowa

Ocena

Alior Bank działa na polskim rynku od 2008 roku. Przez te kilka lat działalności uzyskał status jednego z większych polskich banków. To właśnie tutaj były wprowadzane jedne z pierwszych innowacji w obsłudze klienta np. podpis na dedykowanym ekranie zamiast na papierowej wersji dokumentu. Bank od początku kierował się zasadą wyższej kultury bankowości, która dziś ewoluowała do słowa bank-nowości. Rozwiązania internetowe, produkt dopasowany do klienta i wysokiej jakości usługi bankowe to wyznaczniki Alior Bank. Dużą popularnością cieszy się również dobrze już znane "Konto jakże osobiste".

Posiadając status banku uniwersalnego Alior Bank oferuje kredyty dla każdego segmentu klientów. Na szczególną uwagę zasługują kredyty gotówkowe na dowolny cel. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny scoringowej klienta, a samo przyznanie pożyczki zależy od zdolności kredytowej klienta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania będzie również zależna od wybranej oferty kredytowej.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy możliwe jest w placówkach Alior Banku S.A., a także online.

Kwota kredytu500 - 200 000 zł
Okres kredytu3 - 144 miesięcy
RRSO23,01 - 375,57 %
Oprocentowanie14,49 %
Wiek18 - 80 lat
Prowizja25,90 %
Ubezpieczenie0,00 zł

Zalety

 • wysokie kwoty kredytu i długie okres kredytowania - większa zdolność kredytowa dla klienta
 • możliwość wnioskowania maksymalnie przez 4 wnioskodawców 
 • oferta na oświadczenie o dochodach 
 • przy przedterminowej całkowitej spłacie pożyczki spłacany jest sam kapitał
 • możliwość szerokiego wyboru daty płatności pierwszej raty - nawet 45 dni licząc od daty wypłaty pożyczki
 • konsolidacja wszystkich typów zobowiązań, w tym pozabankowych - uwolnij się od kilku rat i płać tylko jedną 

Wady

 • oprocentowanie i prowizja uzależnione od kilku czynników 
 • ubezpieczenie dostępne tylko w wąskim zakresie ofert

Najważniejsze informacje – kredyt gotówkowy Alior Bank.

 1. Kredyt gotówkowy w Alior Bank jest udzielany dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 80 lat.
 2. Klient może otrzymać kredyt gotówkowy na okres kredytowania od 3 do nawet 144 miesięcy.
 3. Klient otrzyma kredyt gotówkowy na dowolny cel.
 4. Alior Bank akceptuje minimalny miesięczny dochód Klienta w wysokości 500 złotych.
 5. Klient Alior Bank jest zobowiązany dostarczyć zgodę współmałżonka, jeśli kwota kredytu przekracza 20 000 tysięcy złotych.
 6. Klienci Alior Bank mogą mieć wypłacony kredyt gotówkowy za pomocą przelewu na konto bankowe klienta bądź czeku GIRO.
 7. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w Alior Bank wyznaczana jest od oprocentowania kredytu gotówkowego oraz okresu kredytowania.
 8. Alior Bank posiada oprocentowanie zmienne kredytu gotówkowego.

Oferty kredytów gotówkowych

Klienci Alior Banku mogą wybrać dla siebie odpowiedni produkt z bogatej oferty kredytowej. Bank oferuje kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych, jak i w ofercie znajdują się kredyty firmowe. Poniżej postaramy się opisać dostępne produkty finansowe.

Ekopożyczka.

Ekopożyczka jest to nieoprocentowana pożyczka oferowana przez Alior Bank dla Klientów chcących zakupić w przyszłości samochód hybrydowy bądź elektryczny. Całkowita kwota pożyczki może osiągnąć od 30 000 do nawet 200 000 złotych. W tym produkcie okres kredytowania wynosi od 3 do 4 lat. Klient chcący uzyskać Ekopożyczkę na kwotę wyższą niż 70 000 złotych musi liczyć się z tym, że obowiązuje go dodatkowy warunek, jakim jest podpisanie umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NWW. Oprocentowanie Ekopożyczki wysokości 0% jest możliwe jedynie w momencie, kiedy Klient dostarczy fakturę za zakup pojazdu.

Pożyczka z Mikrokosztami

Pożyczka z Mikrokosztami jest pożyczką zdalną z najmniejszym możliwym oprocentowaniem oraz kosztami. Alior Bank oferuję tę pożyczkę Klientom na okres kredytowania od 3 do 5 lat. Maksymalną kwotą wnioskowaną jest 70 000 złotych.

Pożyczka internetowa

Pożyczka internetowa tak jak Ekopożyczka może osiągnąć wysokość nawet 200 000 tysięcy złotych. Wnioskując o pożyczkę internetową, Klient składa wniosek online. Alior Bank weryfikuje tożsamość klienta za pomocą zdjęć dowodu osobistego Klienta, które wykonuje Klient swoim telefonem. Okres kredytowania może sięgać 120 miesięcy. Podobnie jak w Ekopożyczce Klient ubiegający się o pożyczkę gotówkową większą niż 70 000 złotych jest zobowiązany podpisać umowę o ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i NWW.

e-Pożyczka

W ofercie Alior Banku znajduję się również inna pożyczka, o którą Klient może wnioskować za pomocą internetu. e-Pożyczka jako rodzaj pożyczki internetowej zawierana jest zdalnie na stronie banku, kiedy nie przekracza kwoty 5000 złotych. Jednak kiedy Klient nie chcę udać się do Alior Banku osobiście o taką pożyczkę może również wnioskować telefonicznie w chwili kiedy chce otrzymać pożyczkę powyżej 5000 złotych.

Pożyczka na Klik

Pożyczka na Klik to kolejna propozycja Alior Bank, która zawierana jest online. Całkowita kwota pożyczki to maksymalnie 5000 złotych. Pożyczka na Klik może być spłacana przez Klienta nawet w okresie 10 lat. Jest to pożyczka, którą Klient może uzyskać, przedstawiając Bankowi jedynie oświadczenie o dochodach oraz potwierdzając swoją tożsamość przelewem 1 zł.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny jest oferowany dla Klientów mających inne zobowiązania takie jak: kredyty ratalne, karty kredytowe czy kredyty samochodowe. Za pomocą Kredytu konsolidacyjnego miesięczne raty Klienta są niższe. Maksymalna kwota kredytu może wynosić do 200 000 złotych z okresem kredytowania do 12 lat. W kredycie konsolidacyjnym Alior Bank nie pobiera prowizji.

Dla kogo kredyt gotówkowy w Alior Bank?

Minimalny wiek Klienta Alior Bank wynosi 18 lat, maksymalny to 80 lat. Kredyt gotówkowy mogą otrzymać również wszyscy rezydenci oraz nierezydenci utrzymujący dochody na terenie Polski. Kluczowa jest pozytywna ocena zdolności kredytowej, jeśli Bank oceni zdolność kredytową Klienta negatywnie, Klient nie otrzyma kredytu gotówkowego.

Jak wziąć kredyt w Alior Bank?

Z ofert Alior Bank Klient może skorzystać, udając się do agenta kredytowego. Agenci współpracujący z Helikon Sp. z o.o. udzielą wszelkiej pomocy przy wypełnianiu formalności dotyczących kredytu gotówkowego. System sprzedażowy Helikon Sp. z o.o., który jest w pełni zintegrowany z Alior Bank, pozwala uzyskać kredyt gotówkowy bez konieczności udania się do placówki Banku. W systemie sprzedażowym Helikon Sp. z o.o. Agent ma możliwość przygotowania oferty, jak i umowy kredytowej dla Klienta. Inną formą uzyskania przez Klienta kredytu gotówkowego jest posłużenie się aplikacją mobilną Alior Bank lub za pomocą bankowości internetowej. Klient ma również możliwość wypełnić formularz na stronie internetowej Banku. W zależności od wybranego przez Klienta produktu umowa może zostać podpisana zdalnie bądź z udziałem pracownika infolinii Alior Bank.

Jakie są akceptowane dochody w Alior Bank?

Alior Bank dla kredytu gotówkowego akceptuje następujące źródła dochodu:

 1. Emerytura
 2. Świadczenie przedemerytalne
 3. Renta w tym rentę resortową oraz renta rodzinna
 4. Umowa na zlecenie/o dzieło (musi zawierać datę do kiedy będzie obowiązywać)
 5. Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony, w tym niepełny wymiar etatu, jak i czas trwania urlopu macierzyńskiego.
 6. Dochód z posiadania lub dzierżawy gospodarstwa rolnego
 7. Dochód uzyskany z powołania lub mianowania
 8. Dochód z kontraktu wojskowego, marynarskiego i menadżerskiego
 9. Dochód z działalność gospodarcza
 10. Dochód z umowy najmu nieruchomości mieszkalnych i użytkowych, jak i najmu/dzierżawy gruntów
 11. Dochód osób duchownych
 12. Dochód z pełnienia funkcji prezesa, członka zarządu, radnego oraz posła.

Kredyt gotówkowy w Alior Bank najczęściej zadawane pytania:

Czy możliwe jest uzyskanie kredyty gotówkowego bez przekazania zaświadczenia o dochodach?

Takim kredytem w Alior Banku jest Pożyczka na Klik.

Jak szybko można uzyskać kredyt?

Alior Bank przekazuje Klientowi decyzję najczęściej po jednym dniu roboczym od dnia wzłożenia wniosku.

Czy możliwa jest zmiana warunków kredytowania?

Bank udziela takiej możliwości Klientom, jeśli wypełnią odpowiedni wniosek podany na stronie internetowej Alior Banku.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata?

Alior Bank umożliwia Klientom całkowitą bądź częsciową spłatę zadłużenia. W momencie, w którym Klient wpłaca odpowiednią sumę pieniędzy równą wysokości kredytu, system bankowy zamyka zobowiązanie. Częściowa spłata może obniżyć wysokość spłacanych rat bądź skrócić okres kredytowania. Obydwie możliwości są dostępne dla Klientów.

Wady kredytu gotówkowego w Alior Bank

 • oprocentowanie kredytu gotówkowego oraz prowizja są uzależnione od paru czynników
 • ubezpieczenie kredytu, które występuje w wybranych ofertach banku

Zalety kredytu gotówkowego w Alior Banku

 • możliwość wnioskowania przez 4 wnioskodawców
 • możliwość szerokiego wyboru daty płatności pierwszej raty — nawet 45 dni licząc od daty wypłaty pożyczki
 • długi okres kredytowania do 12 lat
 • brak wymogu posiadania konta osobistego
 • oferta na oświadczenie o dochodach
 • konsolidacja również pozabankowych zobowiązań
 • przy przedterminowej całkowitej spłacie pożyczki spłacany jest sam kapitał

Alior Bank – opis instytucji

Alior Bank istnieje na polskim rynku od roku 2008. Uznawany jest za jeden z największych banków działających na terenie naszego kraju. Jako pierwszy z banków w Polsce wprowadził innowacje w obsłudze klienta np. podpis na dedykowanym ekranie zamiast na papierowej wersji dokumentu. Jako bank uniwersalny Alior Bank oferuję kredyty dla każdego segmentu klientów. Alior Bank znany jest ze swojej wysokiej jakości usług bankowych, rozwiązań internetowych oraz szczegółowo dopasowanych produktów do klienta. Klienci powinni zwrócić szczególą uwagę na kredyty gotówkowe na dowolny cel. Przyznanie Klientowi pożyczki jest zależne od zdolności kredytowej. Całkowita kwota pożyczki będzie zależna od wybranej oferty.

Pozostałe produkty oferowane przez Alior Bank

Konta osobiste:

 • Podstawowy rachunek płatniczy – jest to bezpłatne konto bankowe dla osoby, która nie posiadała jeszcze żadnego konta bankowego
 • Konto Jakże Osobiste – charakteryzuje się bezpłatnym prowadzeniem przez Klienta
 • Konto dla młodych – Klient nie ponosi opłat za prowadzenie konta przelewy czy wypłaty BLIK
 • Konto dla graczy – Klient posiadający to konto ma możliwość otrzymania karty z Ashe z League of Legends oraz zdobycia 1380 Riot Points
 • Konto internetowe – Klient nie ponosi opłat za konto, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów własnych i sieci Euronet oraz kartę jedynie, kiedy wykona płatność o minimalnej wartości 300 złotych
 • Konto walutowe – jest to rachunek w jednej z 4 walut: EUR, USD, CHF i GBP

Kredyty hipoteczne

 1. Kredyt hipoteczny „Megahipoteka” – Klient może wybrać, w jakiej walucie che uzyskać kredyt (euro, dolary bądź funty). Stopa oprocentowania kredytu jest czasowo stała. Klient ma możliwość zawieszenia spłaty kredytu do 6 miesięcy w roku. Celem może być: cel mieszkaniowy, konsolidacja, cel komercyjny, refinansowanie bądź dowolny cel.
 2. „Własne M w wielkim mieście” – Klient może otrzymać kredyt o wysokości nawet do 1 000 000 złotych. Jest to kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom w wielkim mieście takim jak Trójmiasto, Poznań, Kraków, Warszawa oraz Łódź.
 3. Program MdM — Alior Bank oferuje również dodatkowe wsparcie finansowe z kredytem MDM Plus.

Karty kredytowe

 1. Karta World Elite Mastercard® – jest to prestiżowa karta kredytowa. Klient posiadający taką kartę ma indywidualnie ustalany limit kredytowy. Karta umożliwia również korzystać z usług osobistych asystentów World Elite™ Concierge.
 2. Mastercard OK! – jest to podstawowa karta kredytowa. Dzięki niej Klient może uzyskać nawet 300 zł za płatności bezgotówkowe w wybranych punktach handlowo-usługowych.
 3. Mastercard® TU i TAM – to karta kredytowa, która jest przeznaczona głównie do płatności zagranicznych. Klient posiadający taką kartę może zyskać do 300 złotych rocznie, wykonując płatności w walutach obcych.

Lokaty dla wybranych klientów

Każda z lokat w Alior Bank uruchamiana poprzez bankowość internetową lub mobilną jest automatycznie odnawialna. Klient, chcąc zmienić lokatę na nieodnawialną, może dokonać takiej zmiany w dowolnym momencie. Klienci mogą wybierać z szerokiej oferty lokat, jaką posiada Alior Bank są to między innymi: Lokata standardowa, Konto oszczędnościowe w programie Rodzina 500+, Lokata na nowe środki, Konto Mega Oszczędnościowe, Konto oszczędnościowe oraz Terminowa lokata online.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju