Santander Bank Polska – kredyt gotówkowy

Santander Bank Polska

Ocena

Santander Bank Polska posiada w swojej ofercie różne kredyty gotówkowe, które odpowiadają na różne potrzeby klientów. Dzięki takiemu finansowaniu można wyposażyć swoje mieszkanie, zakupić urządzenia sprzątające lub kuchenne, przeprowadzić remont czy wymienić auto na nowszy model. Oprócz tego bank oferuje produkty finansowe, które pomagają klientom spłacać dotychczasowe długi, oraz takie, które pozwalają na realizację inwestycji ekologicznych.

Kwota kredytu500 - 300 000 zł
Okres kredytu3 - 120 miesięcy
RRSO16,13 - 121,30 %
Oprocentowanie14,48 %
Wiek18 - 76 lat
Prowizja9,99 %
Ubezpieczenie0,00 zł

Zalety

 • kwota nawet do 300 000 zł
 • możliwość spłaty kredytu nawet przez 10 lat
 • opcja kredytu na dowolny cel
 • procedura online
 • bank akceptuje wiele różnych źródeł dochodów

Wady

 • klient musi udokumentować swoje dochody
 • wnioskowanie online dostępne tylko dla klientów banku

Kredyty gotówkowe w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska oferuje 5 różnych kredytów gotówkowych. Klienci mogą składać wnioski za pośrednictwem aplikacji mobilnej bądź bankowości internetowej. Umowa zawarta na okres 24 miesięcy gwarantuje stałe oprocentowanie przez cały okres kredytowania. Umowa zawarta na okres dłuższy niż 24 miesiące powoduje, że przez pierwsze 2 lata obowiązuje oprocentowanie stałe, a po tym okresie obowiązuje już oprocentowanie zmienne.

W zależności do wyboru danego rodzaju zobowiązania, kwoty uzyskanej z kredytu oraz okresu kredytowania Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania waha się od 16,13% do 121,30%. Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska wynosi 14,48%. Zobowiązanie można spłacić najkrócej w ciągu 3 miesięcy, a najdłużej w ciągu 10 lat. Oferta Santander Bank Polska obejmuje produkty finansowe rozumiane zgodnie z przepisami Ustawy o kredycie konsumenckim.

Kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online do produkt, który może zostać zaciągnięty przez klienta za pośrednictwem usług Santander internet lub aplikacji Santander mobile. Oferta banku przewiduje, że po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze trafią na rachunek bankowy klienta nawet w ciągu 1 minuty od momentu złożenia wniosku. W przypadku, gdy klient zdecyduje się na podpisanie dodatkowo umowy ubezpieczenia Spokojny kredyt online – życie plus, wówczas prowizja będzie niższa.

W ramach tego kredytu klient może otrzymać najmniej 500 zł, a maksymalnie 136 500 zł. Najkrótszy okres kredytowania wynosi 3 miesiące, zaś najdłuższy 120 miesięcy. W przypadku całkowitej lub częściowej wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego online prowizja wyniesie 0%.

Kredyt konsolidacyjny

Jednym z rodzajów kredytu gotówkowego dostępnego w Santander Bank Polska jest kredyt konsolidacyjny. Pozwala on na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Dzięki temu klient zamiast kilku rat spłaca jedną, wysokość tej raty może być niższa, a okres kredytowania dłuższy niż w przypadku wcześniejszych zobowiązań. Tutaj również można podpisać umowę online. Ważne jest to, że można łączyć kredyty nie tylko zaciągnięte w Santander Bank Polska, ale też z innych banków.

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska pozwala na połączenie w jedno zobowiązanie kredytów gotówkowych, ratalnych, limitów na kontach oraz kart kredytowych. Od kwoty konsolidowanej prowizja wynosi 0%. Ponadto wybierając ten produkt klient może pozyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Kredyt w rachunku płatniczym

Kredyt w rachunku płatniczym w Santander Bank Polska to limit kredytowy na koncie osobistym. Produkt ten pozwala pozyskać klientowi dodatkowe środki na rachunku bankowym, co może się przydać na przykład przy nagłych i niespodziewanych wydatkach. Decyzja jest wydawana przez bank bardzo szybko, a to dzięki procedurze online. Każdy przelew przychodzący na konto, na którym jest założony limit spłaca to zobowiązanie.

Najmniej można w ramach kredytu na rachunku płatniczym pozyskać 1000 zł. W każdej chwili można też zdalnie zwiększyć kwotę limitu. Jeżeli klient się zdecyduje, to po upływie 1 roku kredyt na rachunku płatniczym może zostać automatycznie odnowiony. Należy też wspomnieć o tym, że klient ma zawsze możliwość korzystania ze środków przyznanych mu w ramach limitu, ale jeśli nie ma aktualnych potrzeb – nie musi tego robić.

EKO kredyt gotówkowy

EKO kredyt gotówkowy to produkt, który przynosi wiele korzyści. Po pierwsze można przeznaczyć pieniądze z tego zobowiązania na dowolny cel, w tym na produkty ekologiczne. Po drugie decydując się na tę konkretną ofertę kredytu gotówkowego można pozyskać kwotę nawet do 300 000 zł. Po trzecie: pieniądze bardzo szybko mogą trafić na konto bankowe klienta.

W przypadku EKO kredytu w Santander Bank Polska możliwe jest wnioskowanie poprzez infolinię albo wizytę w oddziale banku. Co ważne, to fakt, że klient może uzyskać zwrot prowizji, jeśli spełni następujące warunki:
• złoży wniosek kredytowy do 30 marca 2023 roku,
• podpisze z bankiem umowę nie później niż 29 kwietnia 2023 roku,
• kupi co najmniej jeden EKO produkt – mogą to być EKO modernizacje, EKO samochody, EKO technologie lub odnawialne źródła energii – pełna lista produktów dostępna jest na stronie internetowej banku,
• przedstawi bankowi fakturę zakupu EKO produktu w ciągi 90 dni od dnia podpisania umowy kredytowej,
• przeznaczy co najmniej 80% kwoty z kredytu na zakup EKO produktu,
• nie przeznaczy kwoty z kredytu na spłatę innych zobowiązań,
• nie odstąpi od umowy.
Warto też wiedzieć, że i przy tym zobowiązaniu maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat.

Kredyt gotówkowy

Jest to tradycyjny kredyt gotówkowy, dostępny w Santander Bank Polska. Maksymalna kwota kredytu wynosi 300 000 zł. Zobowiązanie to można spłacić w okresie od 3 do 120 miesięcy. Cel finansowania z tego kredytu jest w pełni dowolny. Klient może wnioskować na trzy sposoby: poprzez aplikację bądź bankowość internetową, za pomocą infolinii albo osobiście w placówkach banku. Tutaj także można skorzystać z ubezpieczenia Spokojny kredyt – życie plus.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska?

Udzielenie kredytu przez Santander Bank Polska będzie możliwe w przypadku klienta, który:
• ma ukończone 18 lat,
• posiada ważny dokument tożsamości – dowód osobisty albo paszport,
• zamieszkuje staje na terytorium Polski,
• uzyskuje dochody na terytorium Polski,
• posiada aktualny numer telefonu,
• posiada aktualny adres e-mail,
• przedstawi dokumentację potwierdzającą dochód.
Jeśli ktoś jest już klientem Santander Bank Polska i regularnie korzysta ze swojego rachunku bankowego, to wówczas bank może nie wymagać od niego zaświadczenia o dochodach.

Jakie dochody akceptuje Santander Bank Polska?

Źródłami dochodów akceptowalnymi w Santander Bank Polska są:
• umowa o pracę,
• umowa zlecenie,
• umowa o dzieło,
• umowa agencyjna,
• świadczenie emerytalne,
• świadczenie rentowe,
• świadczenie rehabilitacyjne,
• zasiłek chorobowy,
• najem lub dzierżawa nieruchomości.
Pozytywna decyzja kredytowa jest wydawana przez bank tylko wobec klientów, którzy uzyskają odpowiednio wysoką ocenę zdolności kredytowej.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska?

W przypadku czterech zobowiązań możliwe jest wnioskowanie online – wówczas bank także wyda decyzję kredytową tą drogą oraz przeleje pieniądze na konto klienta. Jedynie w przypadku EKO kredytu gotówkowego możliwe jest wnioskowanie tylko poprzez infolinię lub wizytę w oddziale Santander Bank Polska.

Santander – jaki to bank?

Santander Bank Polska S.A. jest instytucją finansową należącą do hiszpańskiej grupy bankowej Santander i w Polsce ma swoją siedzibę główną w Warszawie. Oferuje on swoim klientom kredyty gotówkowe oraz kredyty hipoteczne. Grupa kapitałowa Santader zakupiła w 2012 roku udziały Banku Zachodniego WBK, a od 2014 roku bank ten nosi nazwę Santander Bank Polska. Obecnie jest to jeden z największych polskich banków zarówno ze względu na liczbę placówek jak i wartość kapitału.
Kredyt w Santander Bank Polska – przykład reprezentatywny

Dla zobowiązania, gdzie całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów wynosi 20 400 zł, a okres kredytowania to 74 miesiące, całkowity koszt kredytu wynosi 16 179, 94 zł. Wobec tego całkowita kwota do spłaty to 36 579, 94 zł. Klient będzie spłacał raty równe w wysokości 494,56 zł, oprócz ostatniej raty, która wyniesie 477,06 zł. Wyliczania mogą się różnić w zależności od aktualnej wysokości stopy referencyjnej NBP oraz marży banku.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju