Alior – kredyt hipoteczny

ALIOR HIPOTEKA

Ocena

Oferta kredytu hipotecznego w Alior Banku SA pozwala pozyskać finansowanie do kwoty nawet 3 000 000 zł. Okres kredytowania może wynieść aż 35 lat. Bardzo dużym atutem tego produktu jest fakt, że kredytobiorca może otrzymać pieniądze zarówno w złotówkach jak i euro. Dzięki temu kredytowi można kupić nowe mieszkanie od dewelopera bądź lokal z rynku wtórnego. Środki ze zobowiązania można przeznaczyć także na budowę albo remont danej nieruchomości.

Kwota kredytu100 000 - 3 000 000 zł
Okres kredytu5 - 30 lat
RRSO10,29 - 10,29 %
Oprocentowanie9,83 %
Wiek18 - 80 lat
Prowizja0,00 %
Ubezpieczenie0,00 zł

Zalety

 • dość wysoka kwota kredytu,
 • okres spłaty do 35 lat,
 • możliwość finansowania do 90% wartości nieruchomości,
 • wkład własny od 10% wartości nieruchomości,
 • akceptowane różne źródła dochodów,
 • możliwość zaciągnięcia kredytu w euro.

Wady

 • marża banku może różnie się ukształtować,
 • proces wydawania decyzji kredytowej może się wydłużyć.

Kredyt hipoteczny Megahipoteka

Kredyt hipoteczny Megahipoteka jest dostępny w Alior Banku i za jego pomocą każdy klient może sfinansować budowę, zakup bądź remont nieruchomości. Zobowiązanie pozwoli uzyskać środki w kwocie od 100 000 zł do 3 000 000 zł dla wypłaconego jednorazowo kredytu Megahipoteka. Pozwala to na zaspokojenie szerokich potrzeb mieszkaniowych. Wskaźnik LTV – stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości – może wynieść aż 90%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO może wynieść 10,95%. Wymagane jest posiadanie minimalnego wkładu własnego w wysokości 10% wartości inwestycji. To, na jakich w końcu warunkach zostanie udzielone zobowiązanie przez Alior Bank zależy od wielu czynników, m.in. daty płatności pierwszej raty, zdolności kredytowej, kwoty kredytu, daty wypłaty kredytu.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w Alior Banku?

Udzielenie kredytu Megahipoteka przez Alior Bank będzie możliwe dla klientów, którzy:
• ukończyli 18 rok życia,
• posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
• mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
• mają pozytywną historię kredytową.
Należy także posiadać wolny kapitał na wkład własny wynoszący 10% wartości nieruchomości.

Jakie źródła dochodów akceptuje Alior Bank?

Kredyt hipoteczny możesz uzyskać w Alior Banku, jeśli twoje źródło dochodów to:
• umowa o pracę – na czas określony albo na czas nieokreślony,
• umowa zlecenie,
• umowa o dzieło.
Kredyt mogą otrzymać także osoby, które uzyskują dochód w zagranicznej walucie, ale dochód ten musi trafiać na polskie konto bankowe.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Alior Banku?

Cała procedura zaczyna się od tego, że można wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej banku. Następnie pracownik banku oddzwoni z ofertą. Potem będzie trzeba i tak udać się do placówki banku, gdzie należy złożyć wniosek. Należy pamiętać, że do kredytu hipotecznego trzeba dołączyć zestaw dokumentów, w którym musi się znaleźć zaświadczenie o dochodach, świadectwo pracy oraz wyciąg z konta bankowego. Później bank wydaje decyzję kredytową. To, czy będzie ona pozytywna zależy od oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem

Istnieje możliwość zaciągnięcia w Alior Banku kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową. Wówczas raty kredytu nie zmienią się przez pierwszych 7 lat kredytowania. Rozwiązanie to może być o tyle korzystne, że klient zawsze będzie wiedział, ile płaci – przez co może zbudować poczucie bezpieczeństwa finansowego – nawet jeśli stopy procentowe pójdą w górę. W takim przypadku, w kredycie hipotecznym ze zmiennym oprocentowaniem ryzyko wzrostu wysokości raty staje się rzeczywistością.

Jak poznać wszystkie koszty kredytu w Alior Banku?

Rozważając zaciągnięcie zobowiązania warto przeanalizować wszystkie aspekty, a także dowiedzieć się o wszelkich możliwych dodatkowych kosztach i policzyć je, by mieć pewność jak budżet będzie się kształtował już w trakcie spłaty. W tym celu warto rozwinąć zakładkę opłat i prowizji Alior Banku S.A, dostępną na stronie internetowej kredytodawcy. Każdy klient może tam znaleźć niezbędne, interesujące go informacje.

Dodatkowe produkty przy kredycie hipotecznym

Alior Bank oferuje także produkty dodatkowe. Wybrać można ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych udzielanych w Alior Banku, a także ubezpieczenie nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania. Warto przy tym pamiętać, że koszt polisy na życie, tak jak kosz ubezpieczenia nieruchomości opłacany rocznie przez klienta może się różnić w zależności od kwoty kredytu.

Przykład reprezentatywny

Warto przyjrzeć się, jak wygląda reprezentatywny przykład kredytu Megahipoteka zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości wartej 400 000 zł. Całkowita kwota kredytu wyniesie 346 000 zł. Natomiast całkowity koszt kredytu wyniesie 693 621,13 zł. Klient spłaci zobowiązanie w 336 ratach annuitetowych równych miesięcznych, z których każda wyniesie 2863.94 zł. Całkowita kwota do spłaty to 1 039 621,13 zł.

Alior Bank S.A. – sylwetka biznesowa

Alior Bank S.A. jest bankiem uniwersalnym działającym na polskim rynku od 2008 roku. Instytucja oferuje produkty skierowanie zarówno do klienta indywidualnego jak i firmowego. Alior Bank stawia na innowacje. Był pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził uzyskanie w 100% kredytu konsumenckiego drogą online. Wśród akcjonariuszy banku największym udziałowcem jest Grupa PZU, która posiada blisko 32% akcji Alior Banku.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju