ING Bank Śląski – kredyt hipoteczny

ING Bank Śląski kredyt hipoteczny - Oferta Standardowa

Ocena

Kredyt hipoteczny zaciągnięty w ING Banku Śląskim pozwoli na zrealizowanie inwestycji kupna nieruchomości. Dzięki temu młode pary mogą spełnić marzenie o własnych czterech ścianach, a inwestorzy wykorzystać nowo nabyty lokal dla celów zarobkowych. Maksymalna wysokość kwoty kredytu to 4 000 000 zł, a finansowanie obejmuje do 80% wartości nieruchomości. Można wnioskować o minimum 70 000 zł. Taka elastyczność kwotowa powoduje, że ten produkt finansowy jest odpowiedzią na naprawdę szerokie potrzeby.

Kwota kredytu70 000 - 1 000 000 zł
Okres kredytu5 - 35 lat
RRSO9,98 - 9,98 %
Oprocentowanie9,04 %
Wiek18 - 75 lat
Prowizja1,90 %
Ubezpieczenie0,00 zł

Zalety

 • można zaspokoić małe potrzeby lokalowe – kwota od 70 000 zł,
 • można zaspokoić bardzo duże potrzeby – kwota do 4 000 000 zł,
 • długi okres kredytowania, nawet do 35 lat,
 • możliwość stałego oprocentowania kredytu,
 • brak dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu.

Wady

 • minimalny wkład własny wynosi 20%,
 • produkt niedostępny dla klientów poniżej 25-ego roku życia.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Kredyt hipoteczny udzielany przez ING Bank Śląski jest produktem, z którego środki pieniężne muszą zostać przekazane na kupno bądź budowę nieruchomości. Warunkiem udzielenia kredytu jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 20% kwoty potrzebnej na realizację inwestycji. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest nieruchomość, którą klient będzie nabywał. Z oferty może skorzystać szerokie grono klientów, ze względu ma możliwość realizacji dużego spektrum ofertowego.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim występuje w różnych odsłonach. W ofercie Noworoczna obniżka cen klient skorzysta w taki sposób, że bank nie pobierze prowizji. Z kolei oferta Ekokredyt hipoteczny pozwala na nabycie nieruchomości, która posiada technologie pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Bank sprawdza Świadectwo Charakterystyki Energetycznej przed wydaniem decyzji kredytowej. ING Bank Śląski ma także ofertę standardową.

Kto może wnioskować o kredyt?

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim, to możesz złożyć wniosek, jeśli:
• jesteś osobą pełnoletnią i masz co najmniej 25 lat,
• posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych,
• będziesz mieć mniej niż 75 lat w przedostatnim dniu spłaty zobowiązania,
• spełnisz wymogi formalne.
Ważne jest to, że maksymalny wiek obliczany jest poprzez dodanie aktualnego wieku kredytobiorcy do okresu kredytowania. Czyli, jeśli chcesz wziąć kredyt na 35 lat, to w dniu składania wniosku możesz mieć ukończone maksymalnie 40 lat.

Jakich dokumentów wymaga ING Bank Śląski?

Do kredytu hipotecznego potrzebna jest odpowiednia dokumentacja. Wśród niej znajdą się:
• dowód tożsamości,
• dokumenty dochodowe,
• operat szacunkowy,
• dokumenty związane z nieruchomością.
Warto wiedzieć, że w przypadku wyceny nieruchomości klient ponosi dodatkowe koszty.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Kredyty hipoteczne dostępne w ING Banku Śląskim są udzielane wg pewnych procedur. Plusem jest niewątpliwie to, że formularz można znaleźć na stronie internetowej banku. Dzięki temu można uzupełnić swoje dane oraz osoby także biorącej kredyt. Następnie wraz z wnioskiem oraz wymaganą dokumentacją należy stawić się osobiście w placówce ING Banku Śląskiego. Wszelkiej pomocy w przygotowaniu się do wnioskowania udzieli profesjonalny agent współpracujący z pośrednikiem kredytu hipotecznego, jakim jest Helikon Sp. z o.o. Warto pamiętać, że bank oceni zdolność kredytową klienta. Jeżeli będzie ona wystarczająco wysoka, a wszystkie wymogi formalne spełnione, to nie pozostaje nic innego jak czekać na wydanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt z oprocentowaniem stałym

W ING Banku Śląskim może zaciągnąć takie zobowiązanie, gdzie w umowie kredytowej będzie widniał zapis, mówiący, że oprocentowanie kredytu jest stałe. Oznacza to, że przez pierwszych 5 lat kredytowania rata kredytu nie ulegnie zmianie, nawet jeśli stopy procentowe zostaną podwyższone. Dzięki temu klient wie, ile płaci. Pozwala to umocnić poczucie bezpieczeństwa finansowego. W przypadku oprocentowania zmiennego kwota raty do spłaty zmienia się wraz ze zmianą stóp procentowych.

Produkty dodatkowe do kredytu

Jeśli chcesz spłacać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim na jak najlepszych warunkach, to warto rozważyć zakup dodatkowych produktów do kredytu. W ofercie znajdziemy między innymi ubezpieczenie na życie. Polisa zostanie wypłacona w razie wypadku, ciężkiej choroby czy zgonu. Dostępne jest także ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych. Jeśli doszłoby do uszkodzenia lokalu np. w wyniku burzy lub pożaru, to wówczas takie ubezpieczenie będzie poduszką ratunkową.

Przykład kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim

Warto spojrzeć na przykład zobowiązania, aby mieć obraz tego jakie parametry będzie miał nasz kredyt hipoteczny. Załóżmy więc, że wnioskujemy o kwotę 240 000 zł. Wraz z wkładem własnym wynoszącym 60 000 zł zakupimy mieszkanie za 300 000 zł. Spłata kredytu nastąpi po 35 latach. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO wyniesie 8,31%. Całkowity koszt kredytu wyniesie 471 595,64 zł, a więc całkowita kwota do spłaty to 711 595,64 zł. Jedna miesięczna rata wyniesie wobec tego 1662,33 zł.

Czy można wcześniej spłacić kredyt?

Tak, możesz zawsze zdecydować się na wcześniejszą, częściową lub całkowitą spłatę kredytu. Co wyróżnia ofertę ING Banku Śląskiego na rynku to na pewno fakt, że klient nic nie zapłaci za taką operację. Warto wiedzieć, że wcześniejsza spłata kredytu pomniejsza część odsetkową raty. W efekcie klient summa summarum płaci mniej, a bank mniej zarabia. ING Bank Śląski nie rekompensuje sobie tego dodatkową opłatą, dlatego klienci mogą się cieszyć stawką 0 zł przy wcześniejszej spłacie kredytu.

Wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim

Klienci mogą skorzystać z wakacji kredytowych w ING Banku Śląskim. Polega to na tym, że można przełożyć ratę kredytu na późniejszy termin. W związku z tym klient odracza płatność, dzięki czemu może przez pewien czas odetchnąć finansowo i poszukać sposobów na powiększenie domowego budżetu.

Sylwetka biznesowa ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski S.A. jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Obsługuje on klientów zarówno indywidualnych jak i firmowych. Udziela kredytów hipotecznych i gotówkowych. Początkowo został wyodrębniony z NBP. Wkrótce zaczęła się prywatyzacja banku. Wcześniej działał pod nazwą Bank Śląski. Obecnie należy do międzynarodowej grupy finansowej ING.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju