Helikon jest jednym z liderów rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Właśnie otrzymaliśmy kolejne – nominację w konkursie Loan Magazine Awards 2019 w kategorii „Partner Sprzedaży 2019”. Nominacja cieszy tym bardziej, że została przyznana Helikon drugi rok z rzędu. Serdecznie dziękujemy.

17 lat tradycji

Helikon działa na rynku nieprzerwanie od 2002 roku. Przez ostatnie 17 lat naszej pracy rozwijaliśmy nasz system dla Pośredników i Agentów kredytowych. W roku 2005 rozpoczęliśmy współpracę z pierwszą firmą pozabankową, potem dołączaliśmy do systemu kolejnych liderów rynku. Okres ostatnich 4 lat to dynamiczny rozwój spółki. Helikon rozbudował sieć Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży w każdym województwie w Polsce. Rozwinęliśmy dział wsparcia sprzedaży, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu wnioskowania. Wzmocniliśmy ofertę w systemie sprzedażowym o największe banki i firmy działające na rynku pozabankowym. Silna ekspansja terytorialna i rozbudowa struktur sprzedaży, wsparcia i IT spowodowała, że w chwili obecnej posiadamy prawie 60 produktów w systemie sprzedażowym Helikon i współpracujemy z siecią ponad 3000 Agentów na terenie całej Polski.

Helikon, system i Agent

System sprzedażowy Helikon dedykowany jest dla Pośrednika i Agenta kredytowego. Narzędzie zapewnia dostęp do wszystkich funkcjonalności niezbędnych do prowadzenia Agencji pośrednictwa kredytowego. Co ważne, system jest zbudowany tak, aby umożliwiał pracę małej, jednoosobowej Agencji oraz dużej, nawet kilkudziesięcio- oddziałowej firmie pośrednictwa kredytowego. Większość produktów w systemie jest na tzw. pełnej integracji. Oznacza to, że system sprzedażowy Helikon w pełni jest zintegrowany z systemem sprzedażowym instytucji finansującej. Co daje to Agentowi? Przede wszystkim pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu sprzedaży kredytu lub pożyczki w naszym systemie bez konieczności logowania się do systemów banków lub firm pożyczkowych. Jako jedna z czterech firm w Polsce posiadamy pełną integrację z Alior Bank. Ale system sprzedażowy Helikon to nie tylko produkty. Agent ma możliwość zarządzania sprzedażą poprzez dostęp do zaawansowanych modułów statystyk. Dostęp do wszystkich materiałów i produktów w tzw. wiedzowyszukiwaczu. Agent może również fakturować przez system, co jest bardzo wygodne i umożliwia otrzymanie prowizji niezwłocznie po zakończeniu sprzedaży danej pożyczki lub kredytu.

Wnioskomat.com jako rewolucja w sprzedaży on-line i offline

W roku 2019 Helikon uruchomił platformę wnioskomat.com. Inspiracją była obserwacja rozwoju procesów on-line oraz statystyk dotyczących poszukiwania finansowania przez Klientów w Internecie. Analizując popularność kluczowych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę google można zauważyć, że coraz więcej Klientów szuka pieniędzy w sieci. Z drugiej jednak strony będąc aktywnym na rynku pośrednictwa kredytowego Helikon widzi, że klasyczny model współpracy z Agentem cieszy się niesłabnącą popularnością. Klienci cenią sobie wiedzę, doświadczenie i kontakt bezpośredni z Agentem. Dlatego wnioskomat.com jest połączeniem dwóch rynków – on-line i off-line. Klient składa wniosek przez Internet, otrzymuje realne oferty finansowania, a następnie dzwoni do niego Agent, który prowadzi placówkę najbliżej miejsca zamieszkania Klienta  i pomaga zakończyć proces.

Każde wyróżnienie pokazuje, że Nasza praca ma sens

To już drugi rok z rzędu Helikon jest nominowany do prestiżowej nagrody Loan Magazine. Cieszymy się, że nasze starania są dostrzegane na rynku finansowym w sektorze pośrednictwa kredytowego. Codziennie rozwijamy nasz system sprzedażowy, aby Agent współpracujący z Helikon był w stanie każdemu Klientowi zaproponować najlepiej dopasowane do potrzeb i sytuacji rozwiązanie finansowe. Nowe narzędzia, które tworzymy takie jak np. wnioskomat.com mają z jednej strony zapewnić Agentom dostęp do nowych Klientów z różnych rynków pozyskania, a z drugiej ograniczyć koszty operacyjne związane z obsługą Klienta. Jeszcze raz dziękujemy za wyróżnienie i z niecierpliwością oczekujemy finału plebiscytu.

nominacja LoanMagazine

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.