Duży gracz wchodzi na rynek

Polski rynek consumer finance jest atrakcyjny, zarówno dla banków, jak i instytucji pozabankowych. Ciągle jest duża część społeczeństwa, która pieniądze pożycza tylko w bankach i ciągle jest mnóstwo osób, które z otrzymaniem takowego kredytu ma problem. Tej drugiej grupie z pomocą przychodzą pozabankowe instytucje pożyczkowe. Na polskim rynku jest ich stosunkowo niewiele, w porównaniu np. z krajami Europy Zachodniej czy Azji. Dlatego dalej jesteśmy atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych pożyczkodawców.

„Wejście smoka”

O tym mówiło się już od kilku miesięcy – pierwsze informacje o chęci wejścia na polski rynek gigantów pożyczkowych z zagranicy można było przeczytać już w czerwcu w Pulsie Biznesu. Po kilku miesiącach intensywnych prac na polski rynek wchodzi APRO Financial Group – lider rynku pożyczkowego w Azji, który oferuje pożyczki pozabankowe pod marką Rush Cash co można przetłumaczyć jako SZYBKA GOTÓWKA.

Polakom Korea Południowa kojarzy się głównie z nieudanymi dla nas Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku oraz markami takimi jak Samsung, LG, Hyundai czy Kia. Tym czasem to również duzi gracze na rynku finansów. Wystarczy powiedzieć, że suma aktywów Rush Cash wynosiła na koniec 2013 roku 1,4 mld dolarów amerykański (USD), czyli około 4,2 mld złotych, podczas gdy obroty wszystkich polskich firm pożyczkowych szacowane były w tym czasie na zaledwie 3 mld złotych.

Wybór partnera

Co najważniejsze Rush Cash wchodzi na polski rynek do kanału sprzedaży pośredniej we współpracy z Helikon, jednym z najprężniej działających brokerów finansowych. Sprawne przeprowadzenie negocjacji, ustalenie warunków i przeprowadzenie procesu integracji Rush Cash z systemem sprzedażowym Helikon spowodował, że oferta gotówkowa Koreańczyków jest już dostępna w sieci ponad 700 placówek współpracujących z Helikon na terenie całego kraju.

Kto na tym skorzysta?

Profity wydają się być oczywiste i to dla wszystkich uczestników rynku. Klienci otrzymają atrakcyjny produkt finansowy – wysoka kwota udzielanych pożyczek – bo aż do 20000 zł oraz szeroki wachlarz akceptowalnych źródeł dochodów – w końcu produkty pozabankowe będą dostępne nie tylko dla osób z umowami o pracę, zlecenie, o dzieło czy emerytów, ale także dla ludzi na kontraktach, przedsiębiorców, czy rolników.

Wejście dużego gracza powinno rozruszać nieco rynek – zdrowa konkurencja wśród instytucji finansowych zawsze działa na korzyść konsumentów.

Helikon zyskał dobrej jakości produkt, który pozwoli jeszcze dynamiczniej budować własną sieć sprzedaży. Cieszą się również pośrednicy kredytowi współpracujący w ramach Ogólnopolskiej Sieci Pośrednictwa Finansowego Helikon bo biur kredytowych jest sporo i zawsze trzeba szukać wyróżników w swojej ofercie, aby przyciągnąć i zachęcić do siebie klienta. Pożyczki Rush Cash znakomicie spełnią to zadanie.

Ponieważ Helikon ciągle się rozwija nadal jest możliwość, aby uzyskać szybki dostęp do tej rynkowej nowości. Wystarczy skontaktować się z Centralą Helikon i zapytać o warunki współpracy >>>

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *