Na początku listopada udostępniliśmy dla sieci Agentów Helikon faktoring SMEO. Jest to dedykowana oferta faktoringu dla przedsiębiorców wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności, a chcących utrzymać płynność finansową na jak najlepszym dla firmy poziomie. Wielu przedsiębiorców wie, że skrócenie terminu płatności faktury może negatywnie wpłynąć na relacje z kontrahentem, a dzięki usłudze faktoringu od razu dysponują środkami finansowymi.

Na czym polega faktoring?

Przypomnijmy, faktoring polega na sprzedaży przez przedsiębiorcę wierzytelności wynikających z faktur z odroczonym terminem płatności do firmy faktoringowej. Dzięki faktoringowi przedsiębiorca nie opiera się już na terminie płatności faktury, a środkami finansowymi uzyskanymi z wykupu przez firmę faktoringową może obracać od razu po otrzymaniu ich na konto.

Koszty faktoringu ustalane są zazwyczaj indywidualnie w zależności od kwoty i częstotliwości usługi.

Przedsiębiorco! Pozyskane środki zostaną wypłacone tylko po pozytywnej weryfikacji faktury, a środki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

SMEO. Co warto wiedzieć o instytucji?

SMEO jest rzetelną firmą działającą od kilku lat na rynku pośrednictwa finansowego. Z udziałem pośredników kredytowych, jak również we własnym zakresie wspiera przedsiębiorców, dla których celem jest szybkie pozyskanie środków z wystawionej kontrahentowi faktury.

SMEO jest liderem na rynku mikro faktoringu w Polsce. SMEO można zaliczyć do jednej z najbardziej innowacyjnych firm sektora Financial Technology. Za sukcesem SMEO stoją zarówno profesjonalni pracownicy, jak i również grono stabilnych inwestorów.

Jak działa faktoring SMEO?

Idea faktoringu SMEO polega na zamianie wystawionych faktur sprzedażowych na środki dla przedsiębiorcy. W dniu wystawienia faktury przedsiębiorca przekazuje fakturę do SMEO, która przygotowuje wypłatę w wartości faktury netto pomniejszonej o prowizję za okres finansowania (dzienne naliczanie prowizji w wartości 0,09%).

Następnie kontrahent przedsiębiorcy spłaca wartość faktur sprzedażowych do SMEO. Gdy do SMEO dotrze przelew środków SMEO oddaje kwotę równą wartości VAT finansowanej faktury.

Przedsiębiorca, który korzysta z usługi faktoringu spłaca do SMEO odsetki za okres finansowania naliczone dziennie od wartości faktury netto (około 0,038% za dzień). Oczywiście licząc faktyczne dni finansowania. SMEO przyjmuje nawet pojedyncze faktury!

Przedsiębiorco! To proste! Wystawiasz faktury, a SMEO od razu daje możliwość finansowania faktur. Dzięki temu nie zamrażasz gotówki w kwocie Twoich faktur. Usługa nie wpływa również na Twoją zdolność kredytową.

Jaki przedsiębiorca ma możliwość finansowania faktur w SMEO?

SMEO finansuje tylko przedsiębiorstwa zarejestrowane na terenie Polski, a akceptowana forma prawna to:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • spółka z o.o.,
 • spółka jawna,
 • działalność rolnicza (płatnik VAT).

SMEO nie obsługuje natomiast takich podmiotów jak:

 • spółka cywilna (wspólnicy spółki cywilnej),
 • spółka partnerska,
 • spółka komandytowa,
 • spółka komandytowo-akcyjna,
 • spółka akcyjna,
 • JST/JS,
 • fundacja,
 • stowarzyszenie,
 • inna forma wykonywania działalności gospodarczej pod warunkiem wpisu do rejestru przedsiębiorców.

Co ważne minimalny staż klienta to 0 miesięcy. Wiek klienta to od 21 do 70 lat. Oba te parametry analizowane są na dzień złożenia wniosku.

SMEO ma możliwość dokonania akceptacji klienta, który wystawia faktury z terminem płatności aż do 90 dni.

Jaki produkt faktoringowy można uzyskać w SMEO?

Wysokość limitu finansowania faktur przyznawanego Klientowi (Faktorantowi) to kwoty od 15 tys. złotych. Maksymalna kwota limitu faktoringowego to 1 mln zł. Pojedyncze faktury zgłaszane do SMEO muszą opiewać na kwotę od 300 zł, a maksymalna kwota to 1 mln zł. Okres finansowania to maksymalnie 90 dni.

Limit faktoringowy udzielany jest w złotówkach, a jako przedsiębiorca masz możliwość finansowania faktur w PLN oraz w euro.

Opłata wynosi 2,00% za przyznanie limitu. Pozostałe koszty wynikające ze zgłoszenia faktury to:

 • 0,09% prowizji za finansowanie (dzienne naliczanie prowizji),
 • 0,038% odsetek za każdy dzień okresu finansowania.

Ta konstrukcja faktoringu sprawia, że przedsiębiorca nie musi obawiać się naliczenia dodatkowych kosztów. Ostateczny koszt usługi zależy od ilości dni spłaty.

Faktoring SMEO a współpraca z pośrednictwem finansowym

Faktoring SMEO jest doskonałym uzupełnieniem oferty produktowej posiadanej przez każdego Agenta kredytowego. Jest to usługa umożliwiająca szybkie otrzymanie środków przez Twojego Klienta-przedsiębiorcę.

Dzięki faktoringowi SMEO możesz sfinansować Twojego Klienta, a wniosek wypełnisz online. Dzięki tej usłudze Klient może od razu zainwestować środki w prowadzony biznes i zyskać pewność współpracy z zaufanym pośrednikiem finansowym. Zawarcie umowy następuje w wersji online, a Klient-przedsiębiorca otrzymuje natychmiastową wypłatę zaliczki.

Szczegóły oferty faktoringu ustalane są indywidualnie, a najważniejsze informacje o tej usłudze znajdziecie w „Bazie Wiedzy” w systemie Helikon, a także u Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży SMEO, których lista zamieszczona jest w prezentacji. Na wniosek Agenta Regionalny Dyrektor Sprzedaży SMEO przedstawi szczegóły oferty i odpowie na wszystkie pytania związane z odroczonym terminem płatności np. dostępność dla wybranych branż czy prezentowany koszt usługi.

Ważne! Faktoring w SMEO to wysoki limit finansowania w szybkim procesie online! Wystarczy tylko wypełnić bezpłatny wniosek!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Czekamy na Twój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *