Zostań Agentem

Aż 80% naszych Agentów pochodzi z polecenia – to jest dla nas najlepsza rekomendacja! Masz doświadczenie w branży finansowej wyniesione z banku, instytucji finansowej lub ubezpieczeń? Jesteś zmęczony pracą w korporacji, bez perspektyw na awans i lepsze zarobki? Posiadasz relacje z potencjalnymi klientami zainteresowanymi produktami kredytowymi? A może już jesteś Agentem kredytowym i potrzebujesz dodatkowych produktów, których nie ma konkurencja? Zapraszamy do Helikon!

Wiemy jak ważne w pracy pośredników finansowych są produkty dopasowane do szerokiego grona klientów. Każdy, kto potrzebuje finansowania, czy to w formie szybkiej pożyczki, czy też kredytu powinien znaleźć ofertę na miarę swoich potrzeb i możliwości. Dlatego integrujemy się z kolejnymi instytucjami finansowymi dodając atrakcyjne dla klientów produkty finansowe. Gwarantujemy współpracę ze znanymi i cenionymi bankami oraz instytucjami pozabankowymi. Nasze wsparcie i zaangażowanie w doskonalenie procesów sprzedaży i marketingu zapewnia długotrwałe relacje oraz satysfakcjonujące wyniki finansowe. Rozwijamy się, zaskakując rozwiązaniami wychodzącymi naprzeciw oczekiwaniom biznesu.

Zostań Agentem

Jak działamy?

Nasza współpraca opiera się na wzajemnym zrozumieniu, sprawnej komunikacji oraz uczciwym stawianiu swoich oczekiwań.

1

Integracja

Budujemy społeczność profesjonalistów finansowych, którzy mogą polegać również na sobie i uczyć się od siebie nawzajem.

2

Edukacja

Inicjujemy i wspieramy wszelkie projekty pozwalające na wymianę wiedzy i doświadczeń. Organizujemy systematyczne szkolenia produktowe i sprzedażowe podnoszące kompetencje.

3

Rozwój

Wspieramy i pomagamy osiągnąć sukces w branży pośrednictwa finansowego. Wskazujemy kierunki działań i tworzymy ścieżki rozwoju przynoszące wielowymiarowe korzyści.

Dołącz do nas! Zostań Agentem kredytowym Helikon! Pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w branży finansowej. Przejrzysta współpraca na jasno określonych zasadach jest dla nas kluczowa. Proponujemy atrakcyjne i konkurencyjne stawki wynagradzania i pełen wachlarz narzędzi wspierających. Poznaj wszystkie korzyści i sprawdź opinię Agentów z całej Polski.

Co zyskujesz jako nasz Agent?

Pragniemy aby współpraca z nami była przyjemnością i przynosiła korzyści dla obu stron.

Pośredniczymy we wszystkich rodzajach kredytów i pożyczek oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe. Działamy w zespole, gdzie podział ról pomiędzy instytucję finansową, brokera i pośrednika kredytowego jest jasny i czytelny. Cenimy sobie otwartość w mówieniu o trudnych tematach, niezbędnych zmianach i wzajemnych oczekiwaniach. Stawiamy na długofalową współpracę, która daje korzyści wszystkim stronom.

Wiemy jak istotną rolę w prowadzeniu firmy odgrywa czas. Dlatego zawsze priorytetowo traktujemy wsparcie serwisowe udzielane naszym Agentom. Do Waszej dyspozycji pozostaje grupa profesjonalnych specjalistów sprzedaży, którzy służą swoją radą i pomocą. Posiadają dogłębną wiedzę na temat sektora kredytowego i sektora pożyczkowego – to eksperci od procesów i procedur z bogatymi kontaktami.

Jesteśmy w stanie zaproponować finansowanie dla szerokiej grupy klientów, zarówno indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki dostępowi do bogatej oferty banków w Polsce oraz instytucji pozabankowych, możemy przedstawić najlepszą propozycję kredytową na rynku. Dopasowujemy produkty i narzędzia do aktualnych potrzeb klientów, co przekłada się na realizację wyznaczonych celów.

Każda relacja biznesowa ma sens wyłącznie wtedy, gdy zadowolone są obie strony. Współpraca ma przynieść nie tylko satysfakcje, ale także odpowiedni wynik finansowy. Nic tak nie motywuje do efektywnej pracy jak odpowiednie wynagrodzenie. Doceniamy Waszą ciężką pracę, dlatego proponujemy atrakcyjny system prowizyjny. Oferujemy wysokie i konkurencyjne stawki, płacone od ręki i w terminie!

To podwójne korzyści za aktywną sprzedaż. Program partnerski „Profit” motywuje dzięki dodatkowym korzyściom z realizowanej sprzedaży kredytów i pożyczek. Za każdy sprzedany produkt finansowy przez System Sprzedaży Helikon uzyskujecie punkty, które wymieniacie na to, co jest Wam najbardziej potrzebne: pieniądze, atrakcyjne wyjazdy, dodatkowe wyposażenie Waszej placówki, czy też większe nakłady na jej promocję na lokalnym rynku. To Wy decydujecie co zrobicie z dodatkowymi bonusami z programu.

Czy wiecie, że aż 95% współpracujących z Helikon Agentów plasuje nasz system sprzedażowy jako absolutny nr 1 na rynku?! Ułatwiamy pracę oferując nowoczesny system informatyczny, który jest podstawą sprzedaży produktów finansowych. System Sprzedaży Helikon ciągle ewoluuje aby maksymalnie oszczędzić czas i zapewnić komfort całego procesu sprzedaży. System jest intuicyjny w obsłudze i posiada wiele użytecznych funkcji, takich jak autouzupełnianie danych Waszych klientów, moduł rozliczania prowizji, aktualności, stały dostęp do aktualnych procedur i dokumentów, czy też moduł konkursów.

Pomagamy naszym pośrednikom marketingowo, tworząc rozpoznawalne, atrakcyjne dla klienta końcowego oferty i materiały marketingowe takie jak ulotki, broszury i plakaty, które pomagają promować produkty finansowe i przekonywać klientów do skorzystania z oferty partnerów Helikon w Waszej placówce.

Stawiamy również na marketing wewnętrzny, czyli podnoszenie Waszych kompetencji z zakresu sprzedaży i wiedzy produktowej – po to właśnie powstała Akademia Helikon. Chcemy, żebyście byli najbardziej kompetentnymi pośrednikami na swoim lokalnym rynku. Ludźmi, których nie można „zagiąć” na żadnym produkcie finansowym, którzy bez problemu potrafią ze swojej oferty dobrać lepszy produkt niż konkurencja. Wierzymy, że takie podejście do szkoleń zaprocentuje poprawą Waszych wyników sprzedażowych.

Twój sukces jest naszym sukcesem. Twoje potrzeby i wyzwania traktujemy jak nasze własne. Zainwestowaliśmy w technologię i naszych pracowników, co zaowocowało kulturą wysokiej efektywności, której trudno dorównać. Jesteśmy z Tobą w stałym, codziennym kontakcie, dzięki czemu nic Cię nie ominie!

Infolinia Helpdesk

Zawsze priorytetowo traktujemy wsparcie udzielane naszym Agentom. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia i wiedzę potrzebną do rozwiązywania problemów. Pamiętaj, że nasi specjaliści zawsze pozostają do Twojej dyspozycji. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu Infolinii 32 428 23 23.

Codzienne aktualizacje

Otrzymujesz na bieżąco informacje o nowych Partnerach w naszej sieci, wprowadzanych kolejnych produktach kredytowych oraz pożyczkowych. Na bieżąco informujemy Cię o trwających konkursach sprzedażowych, jak również o zmianach w kryteriach udzielania kredytów i pożyczek, czy też promocyjnych stawkach wynagradzania za konkretne produkty.

Analiza rynku

Dostosowujemy nasze działania, komunikację, procesy i systemy zarządzania relacjami do zmieniającego się rynku usług finansowych. Zapewniamy kompleksowe programy szkoleniowe w ramach Akademii Helikon, niezbędne do prowadzenia efektywnej sprzedaży. Wykorzystaj nasze doświadczenia i ciesz się wynikami!

ikonka1

Newsletter informacyjny

Zawiera szczegółowe informacje na temat działań organizacji, najnowsze wiadomości i aktualizacje dotyczące Partnerów. Informacje o organizowanych wydarzeniach, opisy projektów, aktualizacje zasad działania procesów. Poszerza wiedzę w zakresie oferowanych rozwiązań i produktów.

ikonka2

Prowizje płacone od ręki!

Pieniądze na koncie nawet w jeden dzień! Zdajemy sobie sprawę z konieczności zachowania płynności finansowej przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego nie musisz czekać kolejny miesiąc na rozliczenie swojej sprzedaży bankowej lub pozabankowej. Na swoim koncie Agenta w systemie sprzedażowym możesz od razu wystawić fakturę za uruchomiony produkt.

ikonka3

Leady sprzedażowe!

Czy wiesz, że nasz projekt wnioskomat.com ma już 5 lat ?! To właśnie dzięki niemu pozyskujemy leady z Internetu, które znacząco wpływają na nasz wspólny sukces. Wnioskomat.com to platforma z kalkulatorami i porównywarkami kredytów, służąca do pozyskiwania z Internetu klientów zaintersowanych otrzymaniem finansowania. Zarządzanie leadami sprzedażowymi koncentruje się na przekazaniu w systemie sprzedażowym konkretnego klienta do aktywnego pośrednika kredytowego z okolicy.

Opinie naszych Agentów

Sprzedaż to nie są wyłącznie suche liczby. W sprzedaży najważniejsi są ludzie.

“Podoba mi się sposób w jaki podchodzicie do swoich Agentów i długoterminowe cele, które staracie się osiągnąć swoimi działaniami. Szkolenia produktowe, które organizujecie są naprawdę interesujące i wnoszą wiele do codziennej pracy z klientami. Atrakcyjny system wynagradzania i kompetentni koordynatorzy to kolejne elementy świetnej współpracy. Tak trzymać!”

Bartosz Wojnicki
Bartosz Wojnicki

Balans Finanse

Trójmiasto

“W biznesie cenię sobie profesjonalizm i odpowiedzialność. Taki właśnie jest Helikon. Profesjonalny bo tworzą go ludzie znający się na współpracy z kredytodawcami i pośrednikami kredytowymi. Odpowiedzialny ponieważ współpracuje ze swoimi partnerami w sposób zorganizowany i transparentny. Z Helikonem współpracuje blisko 20 lat. Były to lata różne. Pośrednicy kredytowi doświadczali hossy i bessy. Niezależnie od koniunktury, relacje z Helikonem i jego załogą okazały się trwałe i uczciwe. Helikon nie jest bezduszną korporacją ale rodzinną firmą, która jest solidnym partnerem na różne czasy. Wszystkim pośrednikom kredytowym szukającym satysfakcji biznesowej polecam współpracę z Helikonem.”

Patrycja Kaczorowska
Patrycja Kaczorowska

Centrum Usług Finansowych

Wrocław

“Nasza współpraca z firmą Helikon to pełen profesjonalizm! W codziennych kontaktach bardzo cenimy sobie stały kontakt z infolinią wsparcia, gdyż na bieżąco otrzymujemy konkretne i dokładne informacje niezbędne do procesu kredytowego. Szybka wymiana wiedzy i sprawna organizacja obsługi Agentów są wielkim atutem. Dziękujemy za dotychczasową wieloletnią współpracę!”

Pomorski Kredyt
Pomorski Kredyt

Centrum kredytowe

Grudziądz

“Jestem w branży od 17 lat i w tym czasie wiele się zmieniło. Doceniam to, że Helikon podąża za tymi zmianami, a wręcz wyznacza trendy. W dodatku, jesteście bardzo blisko Pośredników i zawsze można na Was liczyć. Świetne szkolenia, duża gama produktów i rzetelność – to decyduje o wspólnym sukcesie. Polecam współpracę!”

Piotr Głowacki
Piotr Głowacki

PG Finanse

Żory

“Z Helikon współpracuje kilka lat od 2018 roku. Dlaczego bardzo cenię tę relacje? Helikon pomaga swoim pośrednikom rozwijać ich biznesy, oferuje rozwiązania, które odpowiadają potrzebom rynku kredytowego. Koordynator Agnieszka Kłak jest zawsze do dyspozycji i potrafi rozwiązać każdy problem. Helikon również zna się na technologii i oferuje nowoczesne rozwiązania niezbędne w codziennej pracy agenta kredytowego, stale ulepsza swoją ofertę oraz dzieli się przydatną wiedzą. Zdecydowanie polecam!”

Magdalena Stawicka
Magdalena Stawicka

Biuro kredytowe

Brodnica

“Z Helikon współpracuje od 2017 roku. Przez cały ten czas byłem otoczony konkretną profesjonalną opieką ze strony regionalnych kierowników, wsparciem na Infolinii oraz pomocą ze strony Krzysztofa i Dariusza czyli Zarządu Helikon. Współpraca z Helikon to nie tylko sprzedaż i pieniądze, lecz również pomocna dłoń na każdym etapie biznesu. Zawsze mają czas aby podpowiedzieć, poradzić, wskazać odpowiedni kierunek. Podsumowując te lata, stajesz się częścią Helikonowej rodziny, na którą zawsze możesz liczyć. Podziwiam firmę za rozwój technologiczny oraz szybkie reagowanie na zmieniające się warunki otoczenia. Jesteście zawsze o krok przed tym co się wydarzy i macie rozwiązania na to co będzie. Jestem głęboko przekonany, że przed nami jeszcze wiele wspólnych lat wzajemnego rozwoju. Jeżeli szukamy partnera na lata to właśnie takim partnerem jest Helikon. ”

Marcin Śpiewak
Marcin Śpiewak

KONKRET Sp. z o.o.

Ostrołęka

“Dzisiaj , gdy mówię Helikon, mówię Przyjaciele… Z Darkiem i Krzysztofem, czyli prezesami firmy Helikon poznałem się wiele lat temu. W tamtym okresie, kiedy zaczynałem współpracę z nimi, miałem obiekcje do wielu czynników, jakie ma Agent podejmując współpracę z nowym brokerem, czyli czy są firmą godną zaufania, profesjonalną, uczciwą i rzetelną. Po wielu latach świetnej współpracy, niezliczonych wspólnych sukcesach, wygranych konkursach ogólnopolskich, wyjazdach w Polsce i za granicą, z czystym sumieniem polecam ich, jako pośrednik działający prężnie w branży pośrednictwa finansowego. To co ja i wielu innych Agentów ceni w Helikon najbardziej to bezpośredni kontakt z Zarządem, czyli Darkiem i Krzysztofem, pomoc i zaangażowanie Kierownik Agnieszki Kłak na każdym etapie i w każdej sprawie, wsparcie Infolinii, liczne szkolenia oraz prosty i przejrzysty system.”

Dariusz Wentrycht
Dariusz Wentrych

Kredyt Studio

Kraków

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – skorzystaj z formularza kontaktowego.

Dział I Rejestru Pośredników Kredytowych (pośrednicy kredytu hipotecznego) – jest to prowadzony przez KNF zbiór wszystkich podmiotów, które posiadają uprawnienia w procesie udzielania zobowiązań kredytów hipotecznych. Aby uzyskać wpis do Działu I Rejestru Pośredników Kredytowych należy wypełnić wniosek, który zamieszczony jest na stronie KNF. Uzupełnić informacje, które będą widniały w Rejestrze oraz podać dane kontaktowe.

Dział II Rejestru Pośredników Kredytowych (pośrednicy kredytu konsumenckiego) – jest to prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego zbiór wszystkich podmiotów, posiadających uprawnienia w procesie udzielania zobowiązań kredytów konsumenckich. Podmiot chcący uzyskać wpis do Działu II Rejestru Pośredników Kredytowych musi wypełnić odpowiedni wniosek, który znajduje się na stronie internetowej KNF. Do wniosku załączamy dokumenty w wersji oryginalnej lub w uwierzytelnionej kopii, są to takie dokumenty jak: zaświadczenie o niekaralności, dowód dokonania wpłaty skarbowej, oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, pełnomocnictwo w sprawach administracyjnych wraz z opłatą skarbową oraz oświadczenie o tym, że nie została orzeczona upadłość wobec przedsiębiorcy oraz osób pełniących funkcje zarządcze u przedsiębiorcy. Wszystkie niezbędne dokumenty można pobrać z internetowej strony KNF.

Aby zostać pośrednikiem kredytowym wystarczy wykonać trzy kroki. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej, aby to zrobić trzeba złożyć wniosek CEIDG-1 do urzędu miasta lub gminy. Drugim ważnym krokiem jest złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego odnośnie wpisu do Rejestru Pośredników Kredytowych. Trzecim ostatnim krokiem jest podpisanie umowy z brokerem, bankiem lub innymi instytucjami pozabankowymi.

Pośrednik finansowy posiada PKD 66.19 Z dla pozostałych działalności wspomagających usługi finansowe. Takie PKD obejmuje działalności związane z usługami finansowymi wyłączając ubezpieczenia i działalność związaną z funduszami emerytalnymi.

Aby świadczyć usługi finansowe potrzebna jest odpowiednia wiedza z zakresu produktów bankowych, pozabankowych jak i samych instytucji finansujących. Dla Agentów współpracujących oferujemy szkolenia w ramach Akademii Helikon. Prelegentami są doświadczeni przedstawiciele banków oraz firm pozabankowych. Szkolenia odbywają się cyklicznie co najmniej raz w tygodniu. Mają postać webinarów jak i stacjonarnych szkoleń prowadzonych w większych miastach w Polsce. Wszystkie materiały z przeprowadzonych webinarów są udostępniane w systemie sprzedażowym Helikon w zakładce Baza Wiedzy. Ponad to, w systemie sprzedażowym Helikon znajdują się pomocne materiały w postaci prezentacji produktowych, kalkulatorów ofert i wszystkich potrzebnych w procesie sprzedaży dokumentów (wniosków, zaświadczeń itd.). Baza Wiedzy jest na bieżąco uaktualniana aby zapewnić Agentom dostęp do najświeższych informacji.

Agent kredytowy Helikon to najczęściej pośrednik, który już działa na polskim rynku usług finansowych lub też chce rozpocząć działalność w tym obszarze i rozpoczyna karierę zawodową jako samodzielny doradca kredytowy. Zazwyczaj jednak są to osoby, które posiadają już jakieś doświadczenie finansowe z innych banków lub firm pożyczkowych. Zdarza się również, że Agent kredytowy to osoba, która nie miała dotąd żadnego doświadczenia w branży finansowej, jednak nie stoi to na przeszkodzie aby z nami współpracować. Dla takich doradców mamy przygotowany specjalny program wdrożenia i rozwoju.

Na chwilę obecną współpracujemy już z ponad 2000 doradców kredytowych w całej Polsce, a ich liczba wciąż rośnie. Praktycznie w każdym miejscu w Polsce klient może spotkać się z doradcą kredytowym sieci Helikon, uzyskać potrzebne informacje oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z ofertą kredytów bankowych, a także pożyczek pozabankowych. Klient odwiedzając pośrednika kredytowego ma w jednym miejscu szeroki dostęp do gamy produktów bankowych i pożyczkowych aktualnie dostępnych na rynku.

Doradca kredytowy wynagradzany jest zgodnie z atrakcyjnym załącznikiem prowizyjnym. Każdy Agent rozlicza się bezpośrednio z Helikon, a wysokość jego wynagrodzenia zależy od wartości sprzedaży kredytów czy innych produktów finansowych. Niezbędnym procesem wypłaty prowizji za sprzedaż jest rozliczenie się z dokumentacji papierowej, jeżeli takowa jest wymagana w procesie sprzedaży danego produktu finansowego. Wszystkie stawki oraz prowizje za konkretny produkt widoczne są w systemie sprzedaży Helikon online na indywidualnym Koncie Agenta. Rozliczenie Helikon – Agent odbywa się w całości w systemie sprzedaży helikon na zasadzie samofakturowania. Doradca Kredytowy ma możliwość wystawienia faktury na żądanie lub wystawienia faktury zbiorczej miesięcznej. Jeżeli natomiast Agent nie wystawi żadnej faktury, to sprzedaż zostanie automatycznie zafakturowana przez system, a prowizja automatycznie przelana Agentowi na jego rachunek bankowy.

Zgodnie z zasadą swobody zawierania umów, nie wymagamy podpisania umowy o zakazie konkurencji. Możesz korzystać z oferty innych podmiotów na rynku. Nie wymagamy również wycofania czy zamknięcia posiadanych już dostępów w innych firmach finansowych.

Po podpisaniu umowy agencyjnej automatycznie nadawane są dostępy do wszystkich produktów pozabankowych, natomiast uzyskanie dostępu do produktów bankowych następuje po dodatkowej weryfikacji i uzyskaniu akredytacji przez Banki.

Agentem kredytowym Helikon można zostać poprzez podpisanie z nami umowy o współpracę. Umowę taką podpisujemy wyłącznie z przedsiębiorcami – niezależnie od formy prowadzonej działalności (spółki kapitałowe, jednoosobowe działalności itp.). Jeżeli jeszcze nie prowadzisz własnego biznesu, to należy zarejestrować swoją działalność gospodarczą, składając wniosek CEIDG-1 do stosownego urzędu, dokonać wpisu do Działu II Rejestru Pośredników Kredytowych (pośrednicy kredytu konsumenckiego) KNF – obowiązuje opłata w wysokości 600 złotych, a wymagane dokumenty dodatkowe do wniosku, to: świadectwo o niekaralności oraz zaświadczenie o wpisie do CEIDG. Uzyskanie wpisu do przedmiotowego rejestru jest podstawą uzyskania dostępu do systemu sprzedaży produktów finansowych Helikon

Tak. Nasza oferta zawiera produkty i procesy zdalne umożliwiające skuteczną sprzedaż na odległość. Wiele banków i instytucji pozabankowych wdrożyło bądź jest w trakcie wzbogacania procesów sprzedaży o procesy zdalne. Podmioty finansowe coraz częściej udostępniają możliwość zdalnego wnioskowania o udzielenie kredytu czy pożyczki aby ograniczyć do niezbędnego minimum konieczność spotkania osobistego z Doradcą.

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

    * Pola wymagane.

    polski fundusz rozwoju