Zostań Partnerem

Współpraca B2B

Korzystny biznes dla obu stron!

Jako niezależny broker finansowy specjalizujemy się w zakresie dystrybucji produktów finansowych na rzecz Banków i Pozabankowych Instytucji Finansowych. W ciągu 20 lat obecności na rynku zrealizowaliśmy wiele projektów rozwijając sieć pośrednictwa finansowego w Polsce. Naszymi działaniami realnie wpływamy na rozwój oraz integrację rynku finansowego. W relacjach z naszymi Partnerami, kierujemy się kluczowymi wartościami, szacunkiem, zaufaniem i przejrzystością. Od samego początku jesteśmy firmą, która stawia na partnerską współpracę oraz synergię w działaniu.

Dlaczego my?

Zyskujecie solidnego i odpowiedzialnego partnera biznesowego!

Wspieramy naszych Partnerów biznesowych w procesie sprzedaży produktów finansowych. Nasz zespół jest zorganizowany w taki sposób, aby pomóc uzyskać maksymalną wartość ze sprzedaży i zagwarantować łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych zasobów. Nasza sieć to ponad 2 000 autoryzowanych pośredników kredytowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Proces kredytowy obsługiwany przez aplikację internetową System Sprzedaży Produktów Finansowych Helikon spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa procesów, ochrony danych osobowych oraz zapewnia automatyczną komunikację z systemami bankowymi i systemami instytucji pozabankowych. Dodać tutaj należy, że unikatowa platforma sprzedaży Helikon zawiera autorski system antyfraudowy działający w czasie rzeczywistym, który wydatnie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka fraudów w procesach sprzedaży.

Banki i instytucje finansowe z sektora pozabankowego nie tylko zyskują elastyczność, obniżają koszty i dostarczają lepsze produkty, ale także zwiększają swoją przewagę konkurencyjną na rynku sprzedaży produktów finansowych.

img1
img2 img3

Outsourcing – obszary współpracy

Długoletnia obecność na rynku i bogate doświadczenie na rynku pośrednictwa finansowego, zespół specjalistów i infrastruktura IT Helikon pozwalają współpracować w poniższych obszarach:

 • Pozyskanie i obsługa klienta.
 • Weryfikacja dokumentów potwierdzających tożsamość klienta.
 • Wypełnienie i weryfikacja wniosku kredytowego i/lub pożyczkowego.
 • Wstępna ocena wniosku i optymalny dobór oferty dla klienta.
 • Generowanie dokumentacji kredytowej.
 • Weryfikacja i ocena dokumentacji kredytowej.
 • Weryfikację zatrudnienia i pracodawcy kredytobiorcy.
 • Akceptacja dokumentacji kredytowej/pożyczkowej i wypłatę klientowi kwoty kredytu/pożyczki na wskazane konto bankowe.
 • Monitoring należności.

Co zyskujesz jako nasz Partner?

Chcemy, aby poza satysfakcją współpraca z nami przynosiła konkretne korzyści.

Wzrost sprzedaży to podstawa aby zapewnić firmie silną pozycję rynkową. Realizujemy szeroki wachlarz działań sprzedażowych. Integrujemy różne obszary, takie jak sprzedaż, marketing czy obsługa procesu kredytowego.

Każda organizacja lub firma, która chce odnieść sukces, musi stale dążyć do zwiększenia swojego udziału w rynku. Rozszerzenie dystrybucji poprzez współpracę z nami jest strategią, która przyniesie zdecydowane benefity.

Jeśli chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów ze swoim produktem musisz zdobywać nowe rynki. Znalezienie nowych możliwości dotarcia do klienta na dzisiejszym nasyconym rynku jest niezwykle istotne dla dalszego rozwoju firmy. Współpraca z Helikon to stały dopływ nowych klientów zarówno z obszaru offline (Agenci kredytowi) jak i online (m.in. platforma wnioskomat.com).

Rozpoznawalność firmy, to bardzo istotny element prowadzenia każdego biznesu. Na rynku finansowym istnieje wiele konkurencyjnych firm, na tle których trzeba się wyróżnić, by osiągnąć sukces. Obecność Twojego produktu na platformach sprzedażowych Helikon z pewnością przełoży się na wzrost rozpoznawalności Twojej marki w Polsce.

Ekspansja firmy na rynku usług finansowych wymaga stałego zwiększania wolumenów sprzedaży. Współpraca z Helikon z pewnością umożliwi Ci osiąganie celów sprzedażowych w kolejnych miesiącach.

Outsourcing pozwala zmniejszyć koszty konkretnej usługi. Koszt pozyskania klienta (CAC) jest to wskaźnik, który mówi nam o łącznych kosztach wszystkich działań, które podjęliśmy, aby nakłonić potencjalnego klienta do zakupu naszego produktu lub usługi. Koszt współpracy z Helikon to koszt faktycznej sprzedaży Twojego produktu finansowego. Płacisz za wynik!

Powierzenie sprzedaży Helikon umożliwia koncentrację na kluczowych kierunkach rozwoju firmy oraz optymalizację procesów w niej zachodzących. Oszczędzasz czas, obniżasz koszty, a dzięki temu możesz poprawiać jakość obsługi klienta czy też rozwijać nowe konkurencyjne produkty i usługi.

Dostosowujemy proces współpracy do wewnętrznych regulaminów i procedur. Jesteśmy w stanie wykonać szybką integrację z istniejącą już infrastrukturą informatyczną Twojej firmy.

Opinie naszych Partnerów

Sprzedaż to nie są wyłącznie suche liczby. W sprzedaży najważniejsi są ludzie.

“Współpracę z Helikon cenię sobie przede wszystkim za skuteczność w działaniu.  Doceniam profesjonalizm, zrozumienie rynku i postawę, którymi w swoich działaniach kieruje się Helikon. Dzięki ich doświadczeniu obserwuję stałe wzrosty sprzedaży. Współpraca z Helikonem jest dla mnie pod tym względem strzałem w dziesiątkę!”

Tomasz Głodowski - Smartney
Tomasz Głodowski

Smartney

“Z Helikon Sp. z o.o. współpracujemy od wielu lat. Podstawą naszej udanej współpracy są szczerość, uczciwość. Dzięki nim zbudowaliśmy dobre relacje biznesowe. Przekładają się one na przyjazną atmosferę, która towarzyszy nam przez cały czas współpracy. Mam kontakt z wieloma osobami z waszej strony, zarząd, osoby ze wsparcia i rozwoju sprzedaży, wasi partnerzy. Na każdym kroku znajduję potwierdzenie dobrych relacji i otwartą komunikację. Cóż, życzę Wam kolejnych 20 lat rozwoju biznesu, który robicie z ludźmi i dla ludzi.”

VeloBank
Marcin Lasek

VeloBank

“Kiedy uruchamiałem kanał brokerski, Helikon był naszym pierwszym partnerem w kanale offline, a sama integracja została przeprowadzona absolutnie bezbłędnie. Ten przykład dobitnie pokazuje, jak duży nacisk Helikon kładzie na technologię, która dzisiaj jest kluczem do sukcesu. W mojej ocenie jest to największa siła tej firmy. Fundamentem w naszej relacji biznesowej są szczerość, zaufanie oraz profesjonalizm. Naturalną koleją rzeczy jest to, że za tymi wartościami podążają liczby oraz rosnące wyniki sprzedaży. Dziękuję!”

VeloBank
Dawid Lupa

Raiffeisen Digital Bank

“Z firmą Helikon współpracujemy od wielu lat – cieszę się, że osobiście miałem przyjemność prowadzić tę integracje tak aby po dziś dzień osiągać kolejne sukcesy poprzez wspólną optymalizację procesu sprzedaży produktu SuperGrosz dla Agentów i Klientów poszukujących atrakcyjnego finansowania. Nasza współpraca jest oparta na szacunku i uczciwym podejściu do biznesu z dbałością o nasze wspólne potrzeby, wspólnie tworzymy synergię, dzięki której jesteśmy w stanie budować oczekiwane wzrosty. Z wielką przyjemnością i czystym sumieniem mogę polecić firmę Helikon wszystkim przyszłym dostawcom, Agentom i Klientom. ”

Michał Benzel
Michał Benzel

SuperGrosz

“Platforma brokerska Helikon bardzo zmieniła się na przestrzeni ostatnich miesięcy, obecnie jest to czytelny system gdzie w efektywny sposób można generować sprzedaż wielu produktów, szczególną uwagę należy zwrócić na wnioskomat który umożliwia szybkie sprawdzenie zdolności klienta w wielu instytucjach, co optymalizuje czas wysyłki wniosków, a zwiększa możliwości sprzedaży. Niezwykle ważna jest też przy większej skali sprzedaży możliwość eksportu danych z wielu miejsc systemu, co bardzo ułatwia analizę i zarządzanie zespołem. Podsumowując zachęcam do skorzystania, szczególnie osoby który miały już okazję pracować na innych platformach brokerskich celem porównania jak działa platforma Helikon.”

Profi Credit
Profi Credit

Partner

“Z firmą Helikon Sp. z o.o. Takto Finanse współpracuje od 2015 r. Naszą współpracę oceniam bardzo wysoko. Zespół spółki Helikon to profesjonaliści z innowacyjnym podejściem, dużą kreatywnością oraz pozytywną energią. Oprócz wysokich kompetencji merytorycznych cechuje ich zaangażowanie, sumienność i rzetelność. Potrafią słuchać, dyskutować wyciągać trafne wnioski, są otwarci i gotowi na nowe wyzwania co skutkuje spełnianiem oczekiwań rynku. Starają się być zawsze krok wcześniej od innych, a przy tym to niezwykle skromni, pracowici i uśmiechnięci ludzie, dla których w biznesie ważne się nie tylko wyniki ale przede wszystkim relacje. „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” H. Ford.

Leszek Bobruk Takto Finanse
Leszek Bobruk

TakTo Finanse

“Nasza współpraca partnerska z Helikon oparta jest na wysokim poziomie przejrzystości i obopólnych korzyściach. Wiemy, że mamy te same cele i ambicje. Świetna komunikacja i szybka reakcja na nasze zmieniające się wymagania sprawiają, że jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania zorientowane na klienta nieprzerwanie przez cały czas.”

Adam Kuśnierkiewicz
Adam Kuśnierkiewicz

Euroloan

“Firma to przede wszystkim ludzie. Cieszę się zatem, że podejmując współpracę z Helikon poznałem zespół, który posiada nie tylko wysoki potencjał merytoryczny, ale i ludzki. Zespół Helikon to zaangażowani profesjonaliści, pełni uśmiechu i pozytywnej energii, którzy świetnią rozumieją rynek finansowy i swoich partnerów. Cechuje ich ciągłe dążenie to optymalizacji procesowych, które mają zwiększyć ekspozycję produktu oraz spowodować dotarcie do szerszego grona Klientów. Wsłuchują się w potrzeby, są otwarci na dyskusję i zmiany, co powoduje, że współpraca z nimi jest owocna dla obydwu stron. Razem z Helikon warto sprzedawać.”

Radosław Dylik
Radosław Dylik

Paytree

Kontakt z nami

Dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

kontakt

  * Pola wymagane.

  polski fundusz rozwoju